Foto: facebook.com (Jessica Southall)

Viete si predstaviť, že by ste zaspali zakaždým, keď sa zasmejete? Nie, nie je to fantasmagória, ale dôsledok vzácneho ochorenia

Príroda má svojský zmysel pre humor. Pretože ak by ho nemala, „nevymyslela“ by naozaj svojské choroby. Tak to je aj v prípade 20-ročnej Jessicy Southall, ktorá trpí vzácnou narkolepsiou. A i keď vám príznaky tejto choroby zdvihnú kútiky úst, určite by ste ju nechceli zažiť na vlastnej koži.

Jessica je stále unavená a denne prespí viac ako 13 hodín. Je to „Spiaca princezná“, ktorá zaspí nielen zakaždým, keď sa zasmeje, ale dokonca aj vtedy, keď má orgazmus. A prespať vrcholné chvíle rozkoše asi nie je bohviečo, však?

Tiffany, the bride of Junior;)

Posted by Jessica Southall on Samstag, 31. Oktober 2015

Jessica upadá do spánku v dôsledku kataplexie, krátkych epizód, počas ktorých stráca svalový tonus. Podarilo sa jej zaspať dokonca aj počas pôrodu dcérky Brielly, ktorá na svet prišla minulý rok.

This is so crazy, the first picture Briella is only 6 weeks old, & in the last picture she's 9 months old. Crazy how…

Posted by Jessica Southall on Dienstag, 21. März 2017

Jessica však nemá problém hovoriť o svojom ochorení. „Akonáhle sa začnem smiať, uvoľnia sa mi svaly a hlava mi klesne na hrudník, alebo sa vyvalím na podlahu. Paradoxne som bdelá, všetko vnímam, všetko počujem, no nie som schopná začať sa hýbať a reagovať, až kým vo mne úplne neodznie emócia,“ povedala pre Daily Star. 

Hračka prírody

Posted by Jessica Southall on Samstag, 19. November 2016

U Jess zistili prvé nezvyčajné príznaky, keď mala 15 rokov. O rok neskôr jej už diagnostikovali narkolepsiu. A prečo ju to chytá práve pri smiechu či orgazme? Obe tieto aktivity nám spôsobujú pocit potešenia. A Jessin mozog vtedy jednoducho vypína. Nemá to ľahké, však?

Pozri aj: Čo treba robiť, aby mala žena vždy orgazmus? Vedci našli na túto otázku odpoveď

unilad.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy