Foto: lovelace-media.imgix.net

Matej Mensatoris / / News
Vedci vytvorili "zlaté trio", ktoré zabezpečí každej žene orgazmus.

Ženský orgazmus je stále pre mnohých ľudí neprebádanou a tajomnou témou. Kým muži sú v tomto smere pomerne jasní, pri ženách je to o už zložitejšie. Tejto téme sa dlhodobo venujú aj mnohí vedci, ktorých zaujíma, čo všetko je potrebné vykonať, aby žena dosiahla orgazmus. Skupina vedcov z univerzity v Indiane a z Chapmanovej univerzity skúmala viac ako 52 tisíc ľudí a ich sexuálne návyky. Táto pomerne pestrá vzorka obsahovala okrem heterosexuálne orientovaných, ktorých bolo prirodzene najviac, tiež gayov a lesbičky, ako aj bisexuálnych mužov a ženy vo vekovom rozmedzí 18 až 65 rokov. 

Na základe ich výskumov zistili, že „zlaté trio“, pri ktorom ženy dosiahnu orgazmus, zahŕňa vášnivé francúzske bozkávanie, stimuláciu genitálií a orálny sex. Štúdia zverejnená v časopise Archives of Sexual Behavior skúmala tiež rozdiely medzi orgazmami medzi mužmi a ženami. Kým až 95 % opýtaných heterosexuálnych mužov uviedlo, že majú orgazmus počas sexu s partnerom, u heterosexuálnych žien je toto číslo iba na úrovni 65%.

Heterosexuálne ženy vlastne dopadli v celom výskume najhoršie. U bisexuálnych žien je dosahovanie orgazmu na úrovni 66% a u lesbických žien je to na úrovni až 86 %. Pri bisexuálnych mužoch sa orgazmus vyskytuje v 88 % stykov a u homosexuálnych mužov je to na úrovni 89%.

Pixabay

Vyššie spomínané „zlaté trio“ je podľa vedcov to, čo dokáže tieto rozdiely zmenšovať. Vedci však jedným dychom dodávajú, že kľúčom je poznanie potrieb partnera. „Takmer 30% mužov si totiž myslí, že vaginálny styk je najlepší spôsob,“ uvádza spoluautorka štúdie Elisabeth Lloyd, profesorka biológie na Indianskej univerzite.

Autori štúdie však dodávajú, že aj keď je „zlatá trojka“ to najúčinnejšie, vo všeobecnosti to nemusí fungovať pri každej žene a je potrebné venovať pozornosť osobným preferenciám každej ženy.

„Ženy sú v tomto smere nesmierne variabilné a to, čo platí pri jednej, nemusí platiť pri druhej,“ povedal autor výskumu David Frederick z Chapmanovej univerzity. „Explicitná a priama komunikácia pri sexe je taktiež kľúčom,“ dodal.

Pozri aj: 5 bežných mýtov o sexe, ktorým ste doteraz verili, no nie sú vôbec pravdivé

interez.sk (Matej Mensatoris), iflscience.comtheguardian.com


Komentovať (0)