Foto: Facebook (Saving Carson Shelter Dogs)

Keď útulok s vysokou mierou úmrtnosti, prijal tohto pitbulla, nikto ešte netušil, koľko emócii sa okolo neho bude točiť.

Tento naozaj smutný príbeh vznikol v kalifornskom útulku, keď sa rodina tohto krásneho psíka rozhodla odsťahovať. Blue však žiaľ nemohol odísť s nimi, a tak boli nútení sa ho zbaviť. Útulok Carson Shelter je zariadenie, ktorá má naozaj vysokú mieru úmrtnosti. Čím dlhšie by Blue v útulku ostal, tým by sa jeho šance na eutanáziu len zvyšovali. Nakoniec sa našlo pár dobrovoľníkov, ktorí si všimli psíkove smutné správanie a rozhodli sa mu pomôcť.

facebook.com
facebook.com

Natočili video, na ktorom sa psík správal veľmi apaticky. Jeho smútok a zúfalstvo bolo zachytené v štyroch minútach a neskôr bolo video zavesené na Facebook. Dobrovoľníci dúfali, že vďaka tomu sa nájde človek, ktorý by si ho adoptoval. Keď k nemu ktosi prišiel, aby mu podal maškrtu, ovoňal ju, no nedotkol sa jej. Jediná vec, ktorej sa Blue venoval bolo plakanie za mrežou jeho klietky. Z očí mu dokonca tiekli slzy.

facebook.com

Krátko na to, však na video reagovala žena menom Jennifer McKay, ktorá sa na pitbulla prišla pozrieť. „Vyzeral veľmi smutne a deprimovane,“ povedala Jennifer pre The Dodo. „Dokonca si ma ani len nevšimol. Všetky ostatné psy hľadali očný kontakt a vrteli chvostíkmi. Blue sa ani len nepostavil, aby sa na mňa pozrel.“

facebook.com
facebook.com

„Zakaždým keď okolo neho niekto prešiel, bolo to akoby hľadal svoju rodinu. Pôsobilo to akoby vedel, že ho tam nechali.“ Jennifer sa nakoniec rozhodla, že si psíka adoptuje. Po tom čo Blue prešiel niekoľkými testami, zobrala si ho domov. Keď opustil útulok, stal sa z neho nový pes. Jeho nová majiteľka vraví, že Blue miluje spánok, škrabkanie bruška, túlenie a hľadenie do zrkadla. „Je posadnutý pozorovaním sa v zrkadle.“ Blue sa ešte stále musí učiť mnohým veciam. Nepozná základné príkazy a neviem chodiť na vodítku, no jeho nová majiteľka povedala, že je v dobrých rukách.

facebook.com

Teší nás, že stále sa nájde dostatok ľudí, ktorí neváhajú a zoberú si z útulku zvieratko, ktoré síce na prvý pohľad nevyzerá šťastne, no oni sa mu aj napriek tomu venujú a s láskou sa o oň starajú. A potom, keď vidíme akou výrazne pozitívnou zmenou zvieratko prešlo, je jasné, že dobrí ľudia ešte nevymreli.

Pozri aj: Takto vyzerá nefalšovaná láska zvieraťa. Zo smutného psíka z útulku sa po adopcii stalo to najšťastnejšie zviera na Zemi

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)