Foto: TASR/AP

Polícia pátra po piatich nezvestných osobách.

Kapitánom lode, ktorá bola účastníkom tragickej zrážky s motorovým člnom v noci zo soboty na nedeľu na Dunaji pri severomaďarskej obci Verőce, je podľa zistení servera telex.hu občan Slovenska. Pri nehode zomreli dve osoby, jeden človek sa zranil a po piatich nezvestných stále intenzívne pátrajú, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Polícia dostala v noci na nedeľu hlásenie o náleze muža so zranením hlavy na brehu Dunaja neďaleko obce Verőce, zhruba 50 kilometrov severne od hlavného mesta Budapešť. Polícia zistila, že zranený muž bol účastníkom zrážky lodí. Následne sa v blízkosti našli mŕtve telá ďalšieho muža a ženy. Všetci, spolu celkom osem osôb, sa v čase nehody plavili na menšom motorovom člne.

V teréne je takmer 90 ľudí

Po piatich nezvestných osobách – troch mužoch a dvoch ženách – pátra 12 plavidiel, tri drony a ďalšie technické prostriedky s takmer 90 ľuďmi vrátane dobrovoľných hasičov a členov záchranárskych organizácií. Zo zistení polície vyplýva, že v čase nehody sa na spomínanom úseku Dunaja plavila výletná loď. Plavidlo s poškodeným trupom zastavili zhruba o 80 kilometrov ďalej proti prúdu rieky neďaleko mesta Komárom.

Kapitán výletnej lode Heidelberg so 110 pasažiermi na palube si podľa servera údajne ani nevšimol, že sa zrazil s iným plavidlom. Polícia popoludní všetkých z lode vypočúvala. Nikto plavidlo nemohol opustiť a zakázali im aj komunikovať s vonkajším svetom.

Telex.hu dodal, že kapitánom Heidelbergu je občan SR maďarskej národnosti s 35-ročnou praxou na Dunaji. Do dôchodku mu zostáva už iba jeden rok. Po zrážke ešte dve hodiny riadil plavidlo. O polnoci ho vystriedali a išiel spať. Až ráno po prebudení sa dozvedel, že jeho loď bola účastníkom zrážky. V prípade začala polícia trestné stíhanie voči neznámemu páchateľovi pre podozrenia z ohrozenia lodnej dopravy a zo spôsobenia smrti viacerých osôb.

Uložiť článok

Najnovšie články