Foto: twitter.com/facebook.com

Na fotografii vidíme usmiatu škôlkárku, ktorá sa pýši svojou prvou veľkou trofejou. Miesto toho, aby sa hrala s bábikami, sa učí zabíjať...

V detstve sa väčšina z nás len hrala na zabíjanie či lov. Viete si predstaviť, že by ste 6-ročné dieťa zobrali so sebou na lov a dali mu do rúk zbraň? V americkom Wisconsine vošiel do platnosti zákon, v ktorom môžu loviť zvieratá aj maloletí. Stačí, keď je pri nich niekto dospelý, kto ich naučí, ako sa majú zabíjať zvieratá.

Desivé na tom je, že väčšina ľudí na tom nevidí nič zlé. Malá Lexie Hariss má záľubu. A očividne je šikovná. Okolie apeluje na to, že behať po lese s puškou je predsa len lepšie, než vysedávať doma pred telkou. Mnohí sú však presvedčení o tom, že láska k prírode by mala vyzerať úplne inak. Nový zákon, ktorý povoľuje maloletým nosiť zbraň, ak sú pod dozorom svojho mentora, prišiel do platnosti 12. novembra. Za pár dní tento zákon priniesol svoje „plody.“ Začiatkom loveckej sezóny sa svojou prvou trofejou môže pochváliť len 6-ročné dievčatko.

Keď ho strieľala, celá sa triaslaMalú lovkyňu vychválil jej otec Tyler do nebies. Tvrdil, že odvaha malej rozhodne nechýba. Vraj sa triasla, kým sa jej podarilo stlačiť spúšť, ale nakoniec sa jej podarilo uloviť prvého jeleňa. Z vystrašenej a nervóznej škôlkárky si jej otec nerobí ťažkú hlavu. Podľa neho reakcia dievčatka bola úplne normálna. Verí, že časom otupie a nebude taká „jemnocitná.“ Treba poznamenať, že dievčatko sa bálo dotknúť zastreleného jeleňa, čo môže naznačovať, že zabíjanie nevinných divých zvierat nemusí byť pre ňu to pravé.

Podľa zákona je dosť stará na to, aby strieľalaOčividne konala pod tlakom svojho otca. Ten vidí úspech svojej dcéry v úplne inom svetle. Dievčatko, ktoré by sa malo hrať s bábikami, sa tak učí, ako sa dá prežiť v tomto krutom svete. A to je na tom to smutné. Treba len veriť, že dievčatko z tohto zážitku nebude mať traumu a že to bol jej prvý a zároveň aj posledný lov. Avšak pri nadšení otca pre lov je táto naša túžba žiaľ asi iba v teoretickej rovine.

Pozri aj: 5+ tipov na to, ako z vianočného večierka neurobiť totálnu frašku

abcnews.go.com
Príbehy
0
Komentovať (0)