Adventure Hunters

Blahodarné účinky, ktoré ponúka tento ,,perličkový kúpeľ", môže zažiť naozaj každý, kto sa rozhodne navštíviť Liptovský Ján. Kúpanie je bezplatné a vďaka teplote vody sa v nej môžete okúpať dokonca aj v zime.

Naša krajina má obrovské množstvo prírodných prameňov. Tie pomáhajú ľuďom najmä pri liečení rôznych ochorení a majú pozitívny vplyv na náš organizmus a celkové zdravie. Svoje o tom vedeli aj ľudia žijúci v dávnych dobách. Už za vlády Márie Terézie si všimli liečivé účinky minerálnej vody v Liptovskom Jáne. Práve tam sa nachádza tzv. kaďa, prírodný kráter s priľahlým bazénom, v ktorom vyviera silno mineralizovaná voda. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak sa radi kúpete v prírodnej vode v nádhernom horskom prostredí, určite sa oplatí mať okrem fotoaparátu pri sebe aj plavky. Tie sa vám zídu dokonca aj v zime, pretože teplota tohto liečivého prameňa dosahuje príjemných 20 stupňov. Obec Liptovský Ján je známa najmä svojim vysokým počtom liečivých prameňov. Práve tu sa totižto nachádza Kaďa, obľúbená atrakcia turistov, v ktorej sa môžete okúpať úplne zadarmo. O tom či je voda naozaj teplá, či má nejakú typickú vôňu a ako vyzerá prostredie, v ktorom sa tento prameň nachádza nám ukážu vo svojom ďalšom videu chalani z Adventure Hunters.

Adventure Hunters
Adventure Hunters
Adventure Hunters
Adventure Hunters

V blízkosti Kade sa nachádza miesto, odkiaľ si môžu turisti nabrať vodu do fliaš a odniesť so sebou. Kúpanie sa v Liptovskom Jáne je naozaj zážitkom, pretože sa tam dá príjemne relaxovať a dokonca sa môžete zbaviť určitých chorôb akými sú napr. aj reumatické choroby.

Pre viac podobných videí odoberaj Adventure Hunters na YouTube.

Pozri aj: Kalameny: V tomto termálnom jazierku na Slovensku sa okúpeš zadarmo, uprostred prírody a aj v zime

interez.sk (Anna Zábojníková)

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články