Michal Blaško / / Kultúra
August je na festivaly naozaj bohatý a my tu pre vás máme jeden zaujímavý tip. V Martovciach, pri Hurbanove, kúsok od Komárna, sa 11....

August je na festivaly naozaj bohatý a my tu pre vás máme jeden zaujímavý tip. V Martovciach, pri Hurbanove, kúsok od Komárna, sa 11. až 14. augusta 2016 koná Csináldmagad Festival, alebo doslovne Festival Urob si sám. Miestny Feszty Park už o pár dní navštívia interpreti zo široka-ďaleka a vy sa môžete tešiť na pestrý reggae program.

Hlavnou hviezdou tohto sympatického podujatia je jamajská kráska Keida so svojím hitom “Ganja Tea”. Vystúpia aj Cocoman, Dr.Kary a MessenJah alias Nevereš, nový uletený edm projekt tejto trojice českých reggae bojovníkov. Za slovenskú scénu budú reprezentovať Medial Banana, N3O Akustika, Rida Radar, Lil Mitu Crew, Ichiman, Rebelution Sound a Dj Simple Sample. A chýbať nebudú ani kapely ako Óperentzia, Gonsofus, Barbárfivérek, Siska Finuccsi, Afrodzaqm, Spliff 447 a mnoho ďalších.

[youtube _nIQzeFMQJU 720 410]

Cieľom festivalu Csináldmagad je zblížiť dobrých ľudí všetkých vekových kategórií, priniesť im nové a jedinečné hudobno-kultúrne zážitky, poukázať na využiteľnosť voľných zdrojov prírody či sa priučiť v ľudových remeslách. Festival organizuje spolok mladých a kreatívnych ľudí, ktorých spoločným cieľom je priniesť do komunity niečo nové a nepoznané.

Vstupenky v predpredaji nájdete za priateľských €25 alebo môžete festival navštíviť iba na jeden deň za €10.

zdroj: reggaecallin.comKomentovať (0)