Foto: Facebook (Jožo Pročko - stránka)

Predvolebných incidentov pribúda, hlavným účastníkom je tentoraz Jozef Pročko.

S blížiacimi sa parlamentnými voľbami stúpa úsilie politikov ľudí presvedčiť, že ich hlas si zaslúžia práve oni. Na druhej strane, rovnako stúpa aj napätie, čo sa v posledných dňoch ukázalo už niekoľkokrát. V pondelok sa so svojou negatívnou skúsenosťou podelil v živom prenose na svojom facebooku poslanec za OĽaNO Jozef Pročko, ktorého fyzicky atakovali muži v Lučenci.

Schytal vajíčka, ale aj úder

Pročko začal livestream záberom na skupinku mužov, ktorá podľa jeho slov narúšala ich akciu, bola agresívna a verbálne na nich útočila. Na rovnaké správanie upozorňoval aj druhý prítomný poslanec Peter Pollák, pričom krátko na to k zástupcom OĽaNO pristúpil prvý muž, a kým v prvých minútach išlo len o slovné doťahovanie, následne k poslancom prišiel aj ďalší z prítomnej skupinky narušiteľov. Ten už do Pročka hodil vajce a po chvíli mu na hlave pristálo ďalšie.

Počas kritických sekúnd mal Pročko údajne dostať od jedného z mužov úder do hlavy. Za páchateľom sa rozbehol a podarilo sa mu ho natočiť na video. Prítomní mestskí policajti ale skupinku odmietli zadržať, k čomu sa kriticky vyjadril aj samotný poslanec.

Najnovšie články