Foto: SITA/Martin Medňanský

Slovensko žije hokejom.

Televízia JOJ slávi s hokejom bezkonkurenčné úspechy – ako suverénny víťaz v sledovanosti je na absolútnom trhovom vrchole vďaka hokejovým majstrovstvám sveta, ktoré sa tento rok konajú v Českej republike: fenomenálna sledovanosť prekonáva všetky očakávania aj rekordy.

Včerajším vysielaním druhého slovenského zápasu a štúdií sme zasiahli neuveriteľných 1 388 000 divákov starších ako 12 rokov. Majstrovstvá sveta v hokeji spôsobili divácky ošiaľ, neprekonateľné počty slovenských divákov sledujú od piatka hokejové zápasy, ktoré JOJ Group vysiela na troch TV staniciach a triumfuje ako suverénny líder slovenského trhu.

V piatok 10. mája, v deň štartu MS, kedy hrala slovenská reprezentácia prvý zápas, dosiahla skupina vysoko nadpriemerný celodenný podiel, až 33,1 % a v nedeľu 12. mája, kedy mali Slováci druhý zápas, dosiahla JOJ Group ešte vyšší, až 35,5 % podiel v celodennom meradle.

Foto: TASR

Populárny bol aj Jean-Michel Jarre

Včerajší prenos koncertu Jeana-Michela Jarre zatienil aj hokejový zápas, ktorý išiel na Jojke. Ako informuje Mediaboom, otvárací koncert festivalu Starmus mal veľký úspech. Na Dvojke ho sledovalo priemerne 186-tisíc divákov, čo žánrovej stanici prinieslo vysoký podiel na trhu 11,2 % v univerzálnej skupine.

Tým Dvojka predbehla aj Jednotku alebo aj Jojku, na ktorej prebiehal hokejový zápas.

Odvysielajú všetky zápasy

Už prvý zápas Slovákov, ktorý na MS odohrali v piatok 10. mája s Nemeckom, zvalcoval televízne rebríčky a prepísal tohtoročné rekordy ako TOP program v univerzálnej aj komerčnej cieľovej skupine. Najsledovanejšia bola tretia tretina zápasu na TV JOJ s excelentnou 18,8 % sledovanosťou a neuveriteľným 56,9 % podielom na trhu (CS 12+) a so 17,7 % sledovanosťou a bezkonkurenčným 71,1 % trhovým podielom.

Po prvýkrát v histórii televízneho vysielania hokejových MS odvysielajú stanice JOJ Group všetkých 64 zápasov. Semifinále, zápas o bronz a finále hokejového šampionátu odvysielajú na staniciach JOJ a JOJ Šport. Zároveň – všetky živé prenosy a tiež záznamy všetkých zápasov sú dostupné aj v našej streamovacej platforme JOJ play, vo verzii FREE, ktorá je zadarmo pre všetkých.

Uložiť článok

Najnovšie články