Foto: Foto Tom/facebook.com

V stredu v noci celý svet stál pri okne či pod holým nebom s pripraveným fotoaparátom a snažil sa zachytiť krásu nezvyčajného javu.

Mesiac bol totižto na svojej eliptickej dráhe najbližšie pri našej planéte a navyše nastal čas splnu. Vznikol tak jav zvaný Supermesiac. Pomenovanie Modrý Mesiac nemá nič s farbou, no súvisí s tým, že v jednom kalendárnom mesiaci nastal spln až dvakrát. Krvavú farbu nakoniec dostal Mesiac po tom, čo nastalo jeho zatmenie.

A tak si tí, u ktorých toto divadlo bolo viditeľné (pretože sa tak nestalo na celej našej planéte), mohli užiť jedinečný zážitok a zachytiť ho. To sa podarilo aj Čechovi Tomášovi Bubíkovi, ktorý svojou fotografiou ohúril svet. Celkový počet 14 000 zdieľaní, takmer 11 000 lajkov a tisícka komentárov, sa zobrazili pod príspevkom Tomáša na Facebooku po tom, ako sa priznal, že na takúto krásnu fotografiu čakal niekoľko rokov.
Nadšený amatér v utorok 31. januára o 18:15 zachytil túto krásnu fotografiu Hostýnu na Morave s jeho ikonou, bazilikou Nanebovzatia Panny Márie. „Tak na tento záber som čakal bez preháňania niekoľko rokov. Buď bolo zamračené, alebo bol ďaleko alebo sa nepreťal s Hostýnom… ale dnes sa zadarilo.“ napísal pod svoj príspevok Tomáš a týmto snímkom si okamžite vyslúžil veľa fanúšikov. Všetky ďalšie krásne zábery Tomáša nájdeš TU a my mu prajeme mnoho ďalších skvele načasovaných fotografií.

Pozri aj: Mali by sme prstenec? Toto by sa stalo, keby z našej oblohy náhle zmizol Mesiac

startitup.sk

 

Príbehy
0
Komentovať (0)