spacemancentral.com

Jim Templeton v máji 1964 nafotil niekoľko fotografií svojej päťročnej dcéry. Vtedy ešte netušil, že jedna z jeho fotografií obletí celý svet a stane sa nevysvetliteľnou záhadou na niekoľko desaťročí.

Jim sa so svojou manželkou a dcérou Elizabeth vybral na lúku, aby tam svoju dcéru odfotil v nových šatách. Na lúke podľa jeho slov nebol nikto okrem dvoch starých dám, ktoré sedeli obďaleč v aute. Jedna z troch fotografií, ktoré spravil zobrazuje niečo, čo by ste uprostred lúky nečakali. Za malou Elizabeth je na fotke vidieť bielu siluetu nápadne pripomínajúcu kozmonauta.

Keď sa vrátili domov, Jim dal fotky vyvolať. Na prvý pohľad vyzeralo všetko obyčajne ale pracovník, ktorý vyvolával fotky upozornil na fotografiu, ktorú pokazila postava v pozadí. Na vyvolanej fotografii postava pripomína kozmonauta v skafandri. Jim tvrdí, že si nikoho podobného na lúke nepamätá a je si takmer istý, že za jeho dcérou v čase fotenia nikto nestál.

theunredacted.com
theunredacted.com

Záhadný astronaut uprostred lúky zaujal médiá a fotka obletela noviny celého sveta. Aby to bolo ešte viac tajomné, o pár dní po vzniku fotky na juhu Austrálie zrušili test rakiet, pretože na poli, kde mali rakety dopadnúť, stáli dvaja muži. Keď technici, ktorí riadili test videli fotografiu, tvrdili, že muži vyzerali presne ako „kozmonaut na fotke“.

Fotka sa stala senzáciou a Jimovi chodili tisícky listov, ktoré ponúkali rôzne racionálne aj šialené vysvetlenia fotografie, ktorú sa mu omylom podarilo odfotiť. Za Jimom údajne prišli dvaja muži, ktorí tvrdili, že pracujú pre vládu a chceli po ňom, aby im ukázal miesto, kde bola fotografia vytvorená. On ich zaviedol na miesto no povedal im, že on tú postavu na vlastné oči nevidel. Keď to muži počuli, nahnevane odišli.

Mick Knapton
Mick Knapton

Podľa konšpirátorov a ufológov je na fotke určite kozmonaut a majú na to množstvo divných vysvetlení. Experti z firmy Kodak skúmali fotografiu, aby zistili, či s ňou nebolo manipulované, ale žiadny ďalší zásah do fotografie sa nezistil. Kodak dokonca ponúkol odmenu komukoľvek, kto vyrieši záhadu, ktorá sa skrýva za touto fotografiou. Záhadu nikto s určitosťou nevyriešil a odmenu nezískal nikto.

Jedna z najracionálnejších teórii hovorí o tom, že za Elizabeth stojí jej mama. Jim si ju za dcérou nevšimol a jej šaty vyzerajú na preexponovanej fotografii ako biely skafander. Na ďalších fotkách z toho dňa je vidieť, že Jimova žena mala bledomodré šaty, ktoré by na fotografii kvôli svetlu mohli vyzerať bielo. Aj táto teória si nájde svojich odporcov, ktorí stále tvrdia, že za malou Elizabeth stojí naozaj kozmonaut.

Jim zomrel v novembri 2011 ale jeho fotografia a tajomstvo okolo nej trápi ľudí na internete dodnes.

Pozri aj: Týchto 20 čiernobielych fotografií vám ukáže históriu z úplne iného uhla pohľadu, aký ste poznali doteraz

interez.sk (Martin Majdák) www.unbelievable-facts.com
Príbehy
0
Komentovať (0)