branči / / News
To, že sú na Slovensku vlaky zadarmo pre študentov je veľmi pekné, no nikto sa nepozerá na iné faktory. Mnoho študentov z menších dediniek...

To, že sú na Slovensku vlaky zadarmo pre študentov je veľmi pekné, no nikto sa nepozerá na iné faktory. Mnoho študentov z menších dediniek nemôže tieto služby poriadne využívať. Vlaky nepremávajú všade a neoplatí sa im stáť na zastávke kvôli pár ľuďom.

V Japonsku to je ale úplne iné. Vlaková spoločnosť už tri roky na jednej zastávke vyzdvihuje len jediné dievča. Zastávku chceli zrušiť, no keď zistili, že jedna školáčka je na nej závislá rozhodli sa ju ponechať.

Kami-Shirakati
dailymail.co.uk

Na Stanici Kami-Shirataki v Hokkaido ráno o siedmej zastaví a vráti sa presne o 17.08 hod. Železnice nemajú zo zastavovaním kvôli jedinej osobe ani najmenší problém, ak dievča doštuduje a o vlaky už nebude mať záujem, až potom zastávku zrušia.

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Je to neuveriteľné, že takto japonské železnice dokážu vyhovieť iba jednej osobe. Na Slovensku by sa takéto niečo stať asi nemohlo. Celý tento príbeh je zdokumentovaný aj krátkym dokumentom, ktorý si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

[youtube Qix9ugMbd5U 720 410]


Komentovať (0)