Samé ucho s hrdosťou prináša bratislavský koncert nórskeho experimentálneho jazzovo-elektronického ansámblu, Jaga Jazzist! Kapela, či lepšie povedané orchester, sa na Slovensku zastaví v rámci...

 Samé ucho s hrdosťou prináša bratislavský koncert nórskeho experimentálneho jazzovo-elektronického ansámblu, Jaga Jazzist! Kapela, či lepšie povedané orchester, sa na Slovensku zastaví v rámci aktuálneho európskeho turné pri príležitosti vydania kritikou vysoko hodnoteného nového albumu Starfire. Svoj obdivuhodný nadžánrový rukopis predvedú vo štvrtok, 12. novembra, v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Jaga Jazzist kombinujú neuveriteľné množstvo klasických nástrojov s elektronikou ako z iného sveta, čo ich radí medzi špičku koncertných telies na svete. A to všetko pri takmer dokonalej schopnosti elegantne snúbiť vysoko sofistikované kompozície s poslucháčsky atraktívnymi a chytľavými melodickými linkami, tvoriac tak strhujúci a neopakovateľný hudobný zážitok.

jagga jazzist2

Najnovším albumom Starfire sa Jaga Jazzist podarilo znovu prekročiť svoje hranice a posunúť pomyselnú latku muzikantstva opäť o triedu vyššie. Na novom albume sa čiastočne vrátili k elektronickejším koreňom, no zároveň svoj zvuk adekvátne aktualizovali poskytujúc tak poslucháčovi veľkolepý hudobný zážitok, aký s vysokou pravdepodobnosťou nikde inde nenájde.

Neskromne si dovolíme tvrdiť, že slovenský koncert Jaga Jazzist v bratislavskom Ateléri Babylon ašpiruje na tohtoročnú top domácu koncertnú udalosť. Bolo by preto veľkou chybou sa na ňom nezúčastniť.

Lístky sú dostupné v predpredaji prostredníctvom TIXY.sk v cene 21 eur. Vstupné v deň koncertu v pokladni Ateliéru Babylon bude v prípade jeho dostupnosti v cene 23 eur. Odporúčame si preto zaobstarať vstupenky vopred prostredníctvom online predpredaja.

Najnovšie články