Ak ste celé vaše detstvo boli karhaní rodičmi za to, že ešte nie ste v posteli a ponocujete, že máte v izbe či všade inde neporiadok, a že vám občas vyletelo nejaké to nepekné slovo z úst, vedzte, že toto všetko mohlo poukazovať na vašu inteligenciu, a to v dobrom slova zmysle. Podľa niektorých odborníkov sú totižto práve tieto prejavy signálmi toho, že ste inteligentný človek.

Ak spĺňate tieto kritériá, môžete si svoju chytrosť a inteligenciu precvičiť na mnohých testoch a kvízoch, ktoré sme pre vás vytvorili. Stačí kliknúť sem a môžete sa otestovať z geografie, z biológie, či zistiť, ako je na tom vaše IQ a ešte mnoho viac.

Inteligentní ľudia viac nadávajú

huffpost.com
huffpost.com

K tomuto záveru prišli americkí vedci, keď prevádzali zaujímavý experiment. Účastníkov experimentu požiadali, aby uviedli počas jednej minúty čo najviac nadávok. Výsledky experimentu boli jednoznačné. Ľudia s najvyššími hodnotami IQ uviedli oveľa väčší počet neslušných slov ako ľudia s nižším IQ. To poukazuje na to, že inteligentní ľudia majú bohatú slovnú zásobu, a to aj v prípade takýchto slov. Avšak inteligentní ľudia sú charakteristickí aj tým, že tieto nadávky používajú len v správny moment a volia ich „hrubosť a intenzitu“ podľa konkrétnej situácie. Takisto dokážu vtedy, keď si to situácia vyžaduje, radšej byť ticho, ako keby mali zo seba vypustiť spŕšku nadávok.

Inteligentní ľudia sú nočnými sovami

gawkerassets.com
gawkerassets.com

Bývate často do noci hore? To môže byť takisto prejav zvýšenej inteligencie. Podľa štúdií existuje vzťah medzi ponocovaním a vyššou inteligenciou. Do tohto sa však nezahrňuje ponocovanie napríklad do rána v bare s pohárikom v ruke, ale skôr ponocovanie napríklad doma s knihou v ruke či pri inej produktívnej činnosti. Tento záver podporujú aj mnohí známi inteligentní ľudia. Winston Churchill, Charles Darwin, Elvis Presley, či súčasný americký prezident Barack Obama. Všetci boli alebo sú známi tým, že pracujú či pracovali najmä v noci.

Čo sa ale deje s vašim mozgom, keď dlho ponocujete? Prečítajte si tento článok a dnes radšej choďte spať skôr. Ak sa vám nebude dať zaspať, vyskúšajte tento trik, s ktorým môžete zaspať už do jednej minúty.

Neporiadok a inteligencia idú často ruka v ruke

quoteaddicts.com
quoteaddicts.com

Máte na svojom stolíku neporiadok? Alebo kade chodíte, tam po vás ostane chaos a zmätok vo veciach? Potom máme pre vás dobrú správu. Štúdia Minnesotskej univerzity naznačuje, že takýto chaos je často úzko prepojený s inteligenciou. Inteligentní ľudia svoju pozornosť zameriavajú na podstatnejšie veci ako na ukladanie a organizovanie vecí okolo nich. Preto ich pracovný stolík zvyčajne vyzerá ako jeden veľký neorganizovaný chaos. Štúdia ďalej prišla na to, že mozog ľudí je dokonca viac stimulovaný, keď sa nachádza v chaotickom prostredí, čo vedie k väčšej tvorivej činnosti.

Ak ste sa našli v našom článku, už teraz viete, že to, za čo vás v minulosti karhali, bol vlastne iba prejav vašej inteligencie. Aj keď by ste sa teraz mohli cítiť kvôli tomu ukrivdení, iné štúdie zase ukazujú, že inteligentní ľudia sa nad takéto niečo dokážu povzniesť a veríme, že to bude opäť aj váš prípad.

interez.sk (Matej Mensatoris), brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy