foto: Wikimedia, photocontestinsider.com

Neviete, čo kúpiť svojim blízkym na Vianoce? Prinášame vám pár inšpirácii.

Vianoce sa nezadržateľne blížia a ak ste z tých, ktorí ešte stále nemajú nakúpené darčeky, no napriek tomu sa vám to nechce riešiť na poslednú chvíľu, máme pre vás pár tipov. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie fotoaparáty, ktoré kúpite za cenu do 200€. Nie sú to však hocijaké fotoaparáty. Tieto vám vytlačia fotky hneď po tom, čo spravíte záber. Ak teda nechcete svojho priateľa či známeho odbiť ponožkami za 3 eurá, možno ho poteší fotoaparát. Alebo takýmto fotoaparátom potešíte seba? To už je na vás.

Fujifilm Instax Square SQ10

Výber začíname síce najdrahším, no za to najkvalitnejším kúskom. Square SQ10 je totižto prvý fotoaparát z tejto kategórie, ktorý má digitálny snímač a technológie, ktoré zaručujú oveľa vyššiu kvalitu. Disponuje mnohými pokročilými technikami a úpravou fotografií pred ich samotnou tlačou, ktorá prebieha priamo v ňom. Všetko je to pritom úplne jednoduché na obsluhu, a  tomu ešte zábavné. Vytlačené fotografie majú skvelú kvalitu farieb a formát fotografie s rozmermi 62 x 62 mm sa teší retro vzhľadu. Budú sa na nich skvelo vynímať fotografie vašich kamarátov, mesta, jedla, pamätných okamihov či domácich zvierat.

Porovnanie cien:

Polaroid POP Instant Digital

Výber instantných fotoaparátov pokračuje značkou Polaroid. Aj tá predstavila svoj digitálny fotoaparát POP Instant Digital pre extrémne rýchle zhotovovanie fotografií. Má snímač s vysokým rozlíšením (20 megapixelov), vďaka ktorému môžete robiť nielen perfektné fotografie, ale aj videá v rozlíšení HD. Vo svojej kategórii je jedinečný tým, že ponúka optickú stabilizáciu obrazu. Nechýba Blueatooth a slot pre pamäťové karty (max. 128GB). Určite využijete časovač pre selfie a jeho kompaktnú veľkosť.

Porovnanie cien:

POLAROID Snap Touch Instant

Opäť Polarodi, tentokrát však lacnejšia alternatíva. Polaroid Snap Touch je instantný fotoaparát s technológiou okamžitej tlače. Disponuje kreatívnymi filtrami, ktoré vám pomôžu zhotoviť tie najpôsobivejšie fotografie, ktoré si môžete v okamihu vytlačiť. Má slot na pamäťovú kartu, zrkadlo a samospúšť. Môžete si na ňom zhotoviť aj Full HD video. Snímač CMOS s rozlíšením 13 megapixelov, pevný objektív 25,8 mm so svetelnosťou 2.0 – to je kombinácia, s ktorou budú vaše fotografie vyzerať dokonale aj keď budete fotiť nočné ulice. A to nehovoríme o fotografiách z párty či koncertov. Je dostupný v mnohých farbách od bielej, cez ružovú, modrú, červenú až čiernu. Výber je na vás.

Porovnanie cien:

Fujifilm Instax Mini 90 Instant Camera NC EX D

V tomto prípade ide o štýlový kúsok značky Fujifilm. Telo má funkčný tvar a nádherne vám sadne do ruky. Jednoduchosť ovládania potvrdzuje minimálne množstvo ovládacích prvkov. Ponúka množstvo režimov, ktoré vám pomáhajú zhotoviť čo najrealistickejšie fotografie. Automaticky detekuje stupeň jasu a sám si zvolí dobu expozície či použitie blesku. Umožňuje zachovať prirodzený jas aj v interiéri, kde sa najčastejšie vyskytujú problémy s príliš tmavým pozadím. Prekvapí vás aj svojou minimálnou spotrebou energie vĎaka Li-ion batérii NP-45A.

Porovnanie cien:

Fujifilm Instax Mini 9

Dostávame sa na najlacnejšiu kategóriu instantných fotoaparátov. Instax Mini 9 je dostupný v piatich príťažlivých a veselých farbách. Oproti Instax mini 8 má navyše zrkadlo pre selfie a širokouhlú predsádku, ktorá umožňuje fotoaparátu zaostriť na objekt vzdialený už od 35 cm. Tento štýlový kompakt je najlepším spoločníkom pri oslavách, festivaloch či  stretnutiach s vašimi priateľmi. Jednoducho zachytí zábavu, jedinečné okamihy na retro fotografiách. V tomto prípade asi nie je nad čím rozmýšľať.

Porovnanie cien

Polaroid PIC-300

Podobnú, lacnejšiu alternatívu má na svojom konte aj Polariod. Telo fotoaparátu PIC-300 je kompaktné a ergonomicky tvarované, aby bolo jeho nosenie čo najľahšie a ovládanie čo najjednoduchšie. Zapnete a vypnete ho jednoduchým vysunutím či zasunutím objektívu. Potom už len namierite, stlačíte spúšť, vytlačíte fotografiu a urobíte ňou radosť vašim najbližšími. Nechýba ani počítadlo snímok aby ste mali neustály prehľad o tom, koľko snímok vám ešte ostáva.

Porovnanie cien:

Bonus: Polaroid ZIP

Ak nemáte chuť so sebou nosiť fotoaparát, pretože váš mobil robí skvelé zábery, máme tu pre vás jednu vychytávku. Preslávené instantné zhotovenie fotografie značky Polaroid teraz môžete mať aj pre okamžitú tlač fotografií z vášho telefónu alebo tabletu. Tlačiareň je ľahko prenosná aj vo vrecku, a tak urobíte fotografie priamo v teréne svojim telefónom a rovno nimi môžete urobiť radosť rodine a priateľom. Nemalou prednosťou je aj veľká užívateľská prívetivosť. Stačí do nej len vložiť fotografické papiere a môžete tlačiť s minimom starostí.

Porovnanie cien:

0
Uložiť článok
Komentovať