Lukáš Mužla / / News
Dnes, keď dennodenne mizne z našej planéty obrovské množstvo lesov, je každá správa o zalesňovaní príjemným prekvapením. Tá posledná, ktorá prišla z Indie, by...

Dnes, keď dennodenne mizne z našej planéty obrovské množstvo lesov, je každá správa o zalesňovaní príjemným prekvapením. Tá posledná, ktorá prišla z Indie, by mala inšpirovať celý svet. Tunajší obyvatelia sa totiž rozhodli zlomiť doterajší rekord v počte vysadených stromov za 24 hodín, a chcú tak zo svojej krajiny spraviť krajšie miesto.

Bez lesov niet života na Zemi. Práve preto je odlesňovanie obrovským problémom súčasnej doby. V Indii sa ľudia k tomuto problému postavili svojsky a dúfame, že inšpirujú aj mnoho ďalších ľudí. Rozhodli sa totiž pokoriť svetový rekord, ktorý spočíva vo vysadení čo najväčšieho počtu mladých stromčekov za 24 hodín. Tento rekord momentálne drží Palestína, ktorá v roku 2013 za jeden deň vysadila takmer 850 000 stromčekov.

isha.sadhguru.org
isha.sadhguru.org

Obyvatelia Indického štátu Uttarpradéš, ktorý sa nachádza na severe Indie a so svojími 190 miliónmi obyvateľov je najľudnatejším štátom Indie. Viac ako 800 000 obyvateľov má už prichystané mladé stromčeky, ktoré plánujú vysadiť na vopred určených miestach, ako napríklad pozdĺž ciest, v parkoch, v lesoch či pozdĺž železníc. Celkovo plánujú za 24 hodín vysadiť neuveriteľných 50 000 000 stromov!

in.news.yahoo.com
in.news.yahoo.com

Ako hovorí hlavný minister štátu Uttarpradéš Akhilesh Yadav, svet si konečne začína uvedomovať, že je potrebné vyvinúť značné úsilie na zníženie emisií oxidu uhličitého a ochranu lesov na našej planéte. Štát Uttarpadéš urobil v tomto smere prvý krok. Do mesta Kannauj sa zhromaždilo viac ako 800 000 dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli, že tento projekt „vlastnoručne“ podporia a spoločne zasadia 50 000 000 stomčekov.

isha.sadhguru.org
isha.sadhguru.org

Tento projekt stál Indiu nemalé peniaze. Celkovo bude stáť asi 5.6 miliardy eur. Napriek tomu, že štatisticky sa uchytí asi len 60% mladých stromčekov, ide určite o veľmi významný krok v Indickej ekológii.

zdroj: interez.sk (Lukáš M.), inhabitat.comKomentovať (0)