Forrest Gump, foto: moviestillsDB.com

Forrest Gump si získal srdcia mnohých divákov.

Stal sa klasikou, ktorú videl snáď každý. Tom Hanks sa úlohy zhostil skutočne majstrovsky a istý čas kolovali fámy o natočení druhého dielu. Zdá sa však, že nateraz čaká Forresta Humpa trochu iný osud – bollywoodsky remake.

Tiež máte radi oscarového Forresta Gumpa? Mnohí z nás ho zrejme videli už toľkokrát, že poznáme naspamäť takmer všetky jeho repliky. Takáto klasika neomrzí zrejme nikdy, milovníci filmu sa však môžu tešiť na nezvyčajnú novinku, a to na bollywoodsky remake. Na mnoho filmov sa čaká celé roky, tento sa však na svetlo sveta dostane skôr, aby ste možno čakali. Ako informuje portál The Hollywood Reporter, bollywoodskeho remake Forresta Gumpa by sme sa mali dočkať už na Vianoce v roku 2020.

Dokonca boli odhalené už aj prvé detaily týkajúce sa filmu. Vieme napríklad, že hlavnú postavu si zahrá herec Aamir Khan a názov filmu bude znieť Laal Singh Chaddha a na jeho tvorbe sa podieľajú Viacom18 Studios a Aamir Khan Productions. Režisérom filmu je Advait Chandan a hlavnou postavou bude jednoduchý Sikh, ktorý sa zhodou okolností vždy ocitne uprostred víru udalostí, ktoré napokon zmenia svet.

Remaku sa dočkal aj film Na vine sú hviezdy

Americký Forrest Gump vznikol ešte v roku 1994 a podkladom bolo rovnomenné knižné dielo Winstona Grooma napísané ešte v roku 1986. Režisérom bol Robert Zemeckis a aj keď o ňom mnohí pochybovali, film si napokon získal srdcia divákov z celého sveta a na účet si pripísal 6 Oscarov, vrátane sošky za Najlepšieho herca v hlavnej úlohe či Najlepšiu réžiu.

Začiatok nakrúcania remaku bol ohlásený ešte v januári tohto roka na tlačovej konferencii v Bombaji. Portál The Variety uvádza, že herec Aamir Khan, ktorý sa bude na tvorbe filmu podieľať, je z bollywoodskeho remaku skutočne nadšený. Vyjadril sa, že príbeh je jeho srdcovou záležitosťou a o podobnom projekte sníva už niekoľko rokov. Verí, že diváci si indickú verziu obľúbia a aj z Laal Singh Chaddha sa stane klasika pre celé rodiny. Ak ste zvedaví, tvorcovia dokonca uverejnili už aj krátku upútavku, ktorú si môžete pozrieť vyššie.

The Hollywood Reporter, The Variety
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )