Hovorí sa, že ženy sú nežnejšie pohlavie. Impertinentná Lejdy vás však presvedčí, že to vôbec nemusí byť pravda.

Na Facebooku sú stále viac a viac populárnejšie stránky, ktorých tvorcovia sa zameriavajú na rôzne skupiny ľudí či vekové kategórie. Medzi najobľúbenejšie sú však tie, kde prevláda humor či sarkazmus. Predstavili sme vám už niekoľko stránok, dnes sa zameriame na Impertinentnú Lejdy. Ak ste o nej vôbec netušili, v nasledujúcich odpovediach sa môžete dozvedieť prečo vznikla. A samozrejme vám ukážeme niečo z jej tvorby. 

Prečo stránka vznikla?

Poznáte tú neprekonateľnú túžbu tvoriť? A potom tej tvorivej sile, ktorá je vo vás, ustúpite, necháte jej priestor, aby vzniklo niečo, čo ste nikdy nepredpokladali, že by mohlo vzniknúť (lebo veď ste chceli byť úctyhodný spisovateľ a ezoterik) a ste zvedavý, či sa tá chujovina bude páčiť aj niekomu inému alebo ste len vy taký vagabund? Tak preto vznikla stránka.

Kto ju vytvoril?

Stránka je duševným vlastníctvom Impertinentnej Lejdy. Nechávam jej priestor slobodne sa vyjadriť, aby mi potom tam vonku dala pokoj. Keby ste chceli vedieť, kto v tom procese som ja, povedala by som Vám, že som nikto a moje meno je len čarbanicou na papieri. Keby ste chceli vedieť, kto je Impertinentná Lejdy, povedala by som Vám, že je to hlas podvedomia, kam som uložila všetko to, čo je nedovolené a neslušné, čo som sa svetu bála povedať. Impertinentná Lejdy je tieňom, ktorý ma prestupuje, presahuje tú osobnosť, ktorou som pred svetom.

Na koho je stránka zameraná?

Stránka je zameraná na mňa. Na ženu, ktorá je kráskou a zvieraťom zároveň a chcela by tej divej šelme trochu popustiť reťaze. Keďže je nás však takých viac, je zameraná tiež na všetky ostatné ženy, ktoré v sebe toto divoké zviera krotia. Ony vedia, že je lepšie sa s ním zabaviť a zasmiať, než s ním neustále bojovať. Vo svete každodenných povinností je stránka únikom do jamy levovej, kde je, napodiv, kopec srandy.


Ak sa vám niektoré obrázky páčili a možno vás aj rozosmiali či pripomenuli situácie z vášho života, viac z tejto tvorby môžete vidieť aj na stránke Impertinentná Lejdy.


Pozri aj: La la la: Denisa tvorí sarkastické, no v mnohých prípadoch úprimné ilustrácie, ktoré si za svoju obeť zobrali hlavne mužov

Interez.sk (Anna Zábojníková)
Uložiť článok

Najnovšie články