Foto: MovieStillsDB

Kupec zaplatil za Nicholsonovu sekeru poriadne vysokú sumu.

Majstrovské dielo Osvietenie (The Shining)  z dielne Stanleyho Kubricka sa dnes považuje za kultový film a zároveň za jednu z najlepších filmových adaptácií románu Stephena Kinga. Tento fakt si uvedomujú aj fanúšikovia, a preto nemajú problém za čokoľvek, čo sa v snímke objavilo, zaplatiť peknú sumu. 

Osvietenie (The Shining) patrí dodnes medzi to najlepšie, čo bolo vo svojom žánri vytvorené. Jack Nicholson tu predviedol jeden zo svojich nezabudnuteľných výkonov, preto niet divu, že čokoľvek spojené s touto snímkou má pre fanúšikov neuveriteľnú hodnotu. Dôkazom je aj výsledok nedávnej aukcie, s ktorým ani organizátori nepočítali.

Foto: MovieStillsDB

Ako informuje portál NME, v prvý októbrový deň sa v Londýne konala Entertainment Memorabilia Auction 2019. Dražba, na ktorej si účastníci mohli vybrať s spomedzi vyše 900 vzácnych filmových rekvizít a kostýmov pochádzajúcich až z 300 rôznych filmov.

Táto akcia sa teší obľube medzi filmovými nadšencami z celého sveta. Vďaka nej totiž môžu aj “bežní smrteľníci” vlastniť vzácny “artefakt” pochádzajúci z ich obľúbených filmov. A dokonca sa na nej ani nemusia priamo účastniť, prebieha aj online.

Na nedávnej dražbe sa objavila aj sekera postavy Jacka Nicholsona, ktorá zohrala dôležitú úlohu vo finále snímky Osvietenie. A zožala ešte väčší úspech, než sa predpokladalo. Ako informuje portál NME, jej výsledná vydražená suma bola takmer až štvornásobne vyššia, než s akou pôvodne počítali.

Foto: MovieStillsDB

Zožala ešte väčší úspech, než sa očakávalo

Očakávalo sa, že sa sekeru podarí vydražiť za 44 až necelých 70-tisíc eur. Napokon sa však predala za neuveriteľných viac ako 191-tisíc eur (172-tisíc libier).

Ako uvádza oficiálna stránka aukcie, sekera bola vyrobená na zákazku a je vo vynikajúcom stave až na niekoľko škrabancov. Tie jej však dodávajú ešte väčšiu autenticitu a pridanú hodnotu, z ktorej sa nový majiteľ môže tešiť.

Okrem tejto sekery sa na aukcii dražili aj vzácne rekvizity napríklad zo ságy Star Wars, medzi ktorými bola aj vzácna prilba Stormtroopera. Na svoje si prišli aj fanúšikovia komiksoviek, nechýbali totiž napríklad červené okuliare patriace Daredevilovi či kostým Batmana.

Osvietenie sa tento rok vracia na filmové plátna v podobe pokračovania. Knižnej predlohy Stephena Kinga s názvom Doktor Spánok (Doctor Sleep) sa chytil režisér Mike Flanagan a vďaka nemu ho uvidíme vo filmovej podobe v  kinách od začiatku novembra.

Hlavnou postavou tentokrát bude Dan Torrance, kedysi malý chlapec brázdiaci chodby desivého hotela Overlook. Prešlo už však 40 rokov a dnes je z neho dospelý muž. Napriek tomu na niektoré udalosti nedokázal len tak zabudnúť a ani po rokoch sa nemenia. Príbeh teda pokračuje. Na slovenskú premiéru sa môžeme tešiť už 7. novembra 2019.

NME
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )