Foto: Unsplash

Spoločnosť Ikea je po novom aj na trhu s nehnuteľnosťami.

Ikea sa dlhodobo venovala hlavne predaju nábytku a vybavenia do domácností. Teraz však posunula svoje pôsobenie na novú úroveň, ktorou je trh s nehnuteľnosťami. Japonské pobočky už začali s novou kampaňou, prostredníctvom ktorej ponúkajú na prenájom apartmány za menej než 1 euro mesačne.

Nájsť si útulné a výhodné bývanie v preplnených veľkomestách Japonska, či iných krajín ďalekého východu, je určite náročný boj. Ikea tak využila tento trend nedostatku priestoru pre domácnosti a spojila to so svojou kreativitou.

Vzišla z toho kampaň s názvom “Maličké domovy”, v rámci ktorej prenajíma ľuďom apartmány v rušnej obytnej štvrti Tokia. Ako uvádza portál Insider, podmienkou je len členstvo v Ikea Family a súhlas s krátkodobým prenájmom, ktorý plánujú obmedziť do 15. januára 2022.

Spoločnosť tento týždeň zverejnila pôdorys ponúkaných bytíkov, ktorý sa môže zdať na prvý pohľad naozaj malý, no v skutočnosti v ňom nájomca nájde všetko, čo potrebuje k životu. Úzky priestor je rozdelený na dve poschodia, ktoré spája rebrík. Po vstupe do priestoru je k dispozícii práčka, kúpeľňa, kuchynka a obývacia časť, pričom na “poschodí” sa ukrýva útulný priestor na spanie.

Bývanie za necelé 1 euro

Bývanie v hlavnom meste Japonska, ktoré je zároveň jedným z najväčších miest na svete, tak využila Ikea na svoj nový projekt. Malé priestory sú totiž plne zariadené nábytkom od švédskej spoločnosti a na nájomcovi tak ostáva len platiť energie. Najlepšie na tom celom je však fakt, že kompletne moderne zariadený apartmán vám firma Ikea prenajme za smiešnych 99 japonských jenov, čo v prepočte predstavuje 77 centov mesačne.

Japonský hovorca známej žlto-modrej firmy potvrdil, že aktuálne má ich segment nehnuteľností už len jeden byt navyše, no počet záujemcov o túto bytovú jednotku odmietol komentovať.

1
Uložiť článok
Komentovať