Foto: Pixabay/Pixabay

/ 0 / Matej Mensatoris
Ako by sa zmenil náš svet, ak by vyhynuli všetky zvieratá? Prežili by sme?

Pred približne 450 miliónmi rokov začali vďaka novým priaznivým podmienkam vznikať na Zemi prvé rastliny. S ďalšími evolučnými procesmi sa začali v moriach objavovať prvé jednobunkové organizmy, z ktorých sa neskôr vyvinuli prvé živočíchy. Tie po tom, o niekoľko miliónov rokov dokázali vyjsť na súš, a tak sa započala éra živočíchov, aké poznáme aj v súčasnosti. Čo ak by však začali zrazu všetky vymierať?

V prvom rade musíme poznamenať, že vymieranie živočíšnych druhov nie je ničím neobvyklým. Každý určite vie, že jedno z veľkých masových hynutí živočíchov sa odohral pre 65 miliónmi rokov, keď do Zeme narazil asteroid a ten skončil éru dinosaurov. Presunutím sa o milióny rokov až do súčasnosti, vymieranie živočíchov je aktuálne aj dnes. Žiaľ za ich vymieraním často stojíme práve my – ľudia. Vedci už teraz bijú na poplach a tvrdia, že do roku 2020 môže prísť planéta až o 2/3 stavovcov. V skutočnosti od roku 1970 vyhynulo 58 percent druhov všetkých stavovcov, ktoré žili vo voľnej prírode.

Ak chcete vedieť, ako by vyzeral náš svet bez živočíchov, pozrite si naše najnovšie video:

Pozrite si aj naše staršie videá:

Viac podobných videí nájdeš na našom YouTube kanáli.

Pozri aj: Takáto je šanca, že dostanete rakovinu. JurajVie vám iba za 3 minúty vysvetlí, čo robiť, aby ste sa jej nemuseli báťKomentovať (0)