Foto: Pixabay/Pixabay

Matej Mensatoris / / Now U Know
Ako by sa zmenil náš svet, ak by vyhynuli všetky zvieratá? Prežili by sme?

Pred približne 450 miliónmi rokov začali vďaka novým priaznivým podmienkam vznikať na Zemi prvé rastliny. S ďalšími evolučnými procesmi sa začali v moriach objavovať prvé jednobunkové organizmy, z ktorých sa neskôr vyvinuli prvé živočíchy. Tie po tom, o niekoľko miliónov rokov dokázali vyjsť na súš, a tak sa započala éra živočíchov, aké poznáme aj v súčasnosti. Čo ak by však začali zrazu všetky vymierať?

V prvom rade musíme poznamenať, že vymieranie živočíšnych druhov nie je ničím neobvyklým. Každý určite vie, že jedno z veľkých masových hynutí živočíchov sa odohral pre 65 miliónmi rokov, keď do Zeme narazil asteroid a ten skončil éru dinosaurov. Presunutím sa o milióny rokov až do súčasnosti, vymieranie živočíchov je aktuálne aj dnes. Žiaľ za ich vymieraním často stojíme práve my – ľudia. Vedci už teraz bijú na poplach a tvrdia, že do roku 2020 môže prísť planéta až o 2/3 stavovcov. V skutočnosti od roku 1970 vyhynulo 58 percent druhov všetkých stavovcov, ktoré žili vo voľnej prírode.

Ak chcete vedieť, ako by vyzeral náš svet bez živočíchov, pozrite si naše najnovšie video:

Pozrite si aj naše staršie videá:

Viac podobných videí nájdeš na našom YouTube kanáli.

Pozri aj: Takáto je šanca, že dostanete rakovinu. JurajVie vám iba za 3 minúty vysvetlí, čo robiť, aby ste sa jej nemuseli báť

0
Komentovať (0)