Pred približne 450 miliónmi rokov začali vďaka novým priaznivým podmienkam vznikať na Zemi prvé rastliny. S ďalšími evolučnými procesmi sa začali v moriach objavovať prvé jednobunkové organizmy, z ktorých sa neskôr vyvinuli prvé živočíchy. Tie po tom, o niekoľko miliónov rokov dokázali vyjsť na súš, a tak sa započala éra živočíchov, aké poznáme aj v súčasnosti. Čo ak by však začali zrazu všetky vymierať?
Všetky zvieratá na zemi – čo ak vyhynú?
V prvom rade musíme poznamenať, že vymieranie živočíšnych druhov nie je ničím neobvyklým. Každý určite vie, že jedno z veľkých masových hynutí živočíchov sa odohral pre 65 miliónmi rokov, keď do Zeme narazil asteroid a ten skončil éru dinosaurov. Presunutím sa o milióny rokov až do súčasnosti, vymieranie živočíchov je aktuálne aj dnes. Žiaľ za ich vymieraním často stojíme práve my – ľudia. Vedci už teraz bijú na poplach a tvrdia, že do roku 2020 môže prísť planéta až o 2/3 stavovcov. V skutočnosti od roku 1970 vyhynulo 58 percent druhov všetkých stavovcov, ktoré žili vo voľnej prírode.
Ak chcete vedieť, ako by vyzeral náš svet bez živočíchov, pozrite si naše najnovšie video:
Pozrite si aj naše staršie videá:
Viac podobných videí nájdeš na našom YouTube kanáli.
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi
Desivá havária parníka General Slocum, voda bola plná utopených detí a žien. Tragédiu prekonal až 11. september















Nahlásiť chybu v článku