Matej Mensatoris / / Kultúra
Scott Bradlee so svojim Postmodern Jukebox nepoľavujú. Popri turné naprieč Austráliou, Novým Zélandom či najnovšie Severnou Amerikou stíhajú taktiež týždenne pridávať nové videá. Zvyšujú si tým fanúšikovskú základňu aj v Európe, ktorá si ju po minuloročnej sérii koncertov pýta znovu naspäť.

Vďaka tomu, ale i projektu City Sounds of Bratislava americký multiinštrumentalista neobíde s originálnymi swing-jazzovými aranžmánmi súčasných popových hitov ani Slovensko. Tento raz si fenomenálnu šou môžu fanúšikovia vychutnať 18. marca v bratislavskom industriálnom Refinery Gallery.

Tohtoročné turné po Starom kontinente sa začalo 27. februára v britskom Bournemouthe, pričom sa skupina vo Veľkej Británii zdrží až do 23. marca. Medzitým si odskočí do Ruska, Litvy, Lotyšska, Estónska, Fínska, Nórska, Švédska, Dánska, pripomenie sa v Maďarsku, Poľsku, Bulharsku, Slovensku a do 10. apríla sa objaví aj v Rumunsku, Srbsku, Nemecku, Francúzsku, Belgicku, Holandsku či Luxembursku, Španielsku a Taliansku.

Masívne turné tak značí, že z kedysi menej známej internetovej virálnej zábavky vznikla rešpektovaná umelecká značka. Za posledné roky sa jej podarilo vďaka videám nahromadiť vyše 500 miliónov vzhliadnutí pri dvoch miliónoch zaregistrovaných odoberateľov noviniek z Youtube kanála PostmodenJukebox. K súčasnému dňu má navyše unikátny projekt, ktorý v sebe spája minulé a súčasné, už viac ako 70 obmieňajúcich sa členov.

Skupine sa podarilo presvedčiť aj našinca, a to aprílovým bratislavským koncertom z cyklu Orange Music Live v Starej tržnici z cyklu. Zvedavcom, ale aj milovníkom jazzu či spriaznených žánrov predviedli netradičné hitov od dvojice raper-producent Macklemore & Ryan Lewis, divy Beyoncé, popového princa Justina Timberlakea, šedej eminencie Sie, Justina Biebera, Katy Perry alebo Lady Gaga. Dych tržnici vyrazili klavírnou verziou skladby Voda, čo ma drží nad vodou od skupiny Elán, počas ktorej spievali všetci.

Presvedčiť sa o tom, že Scott Bradlee a Postmodern Jukebox stále napĺňajú päť dôvodov – (ne)popový koncert, živá hudba, bez vekového obmedzenia, originalita a atmosféra – prečo navštíviť ich koncert, sa budú môcť záujemcovia už 18. marca 2017. Projekt City Sounds of Bratislava prinesie retroumelcov do Refinery Gallery v hlavnom meste Slovenska.


Vyhraj 2 lístky na sobotňajší koncert!

Ak ešte stále nemáš lístky, ktoré sa v predpredaji pohybujú od 26 eur, nemusíš ešte nariekať. Interez ti spoločne so City Sound prináša súťaž o dva lístky na koncert. Dvoch výhercov, ktorí získajú po dve vstupenky vyžrebujeme v piatok, 17. marca o 12:00. Ešte predtým však musíš odpovedať na súťažnú otázku a zdieľať túto súťaž. Otázka znie: Kedy sa konal prvý koncert Postmodern Jukebox v Bratislave?

Súťaž je ukončená. Výhercami sa stali Andrej Vojtko a Anna Repková.


Viac informácii o akcii nájdeš na Facebooku.

TS City Sounds (Matej Salek)

Komentovať (0)