Michal Blaško / / Kultúra
Disko partizáni z Marsu sa po rokoch vracajú v plnej sile! Nezmeškajte návrat legendárnej kapely Hudba z Marsu na koncertné dosky. V piatok 22....

Disko partizáni z Marsu sa po rokoch vracajú v plnej sile! Nezmeškajte návrat legendárnej kapely Hudba z Marsu na koncertné dosky. V piatok 22. januára a v sobotu 23. januára  vystúpi okrem nej v Music a Cafe v Trnave a v KC Dunaj v Bratislave aj projekt Dynamo Team. Čaká vás večer plný pozitívnych vibrácii a divokých tancovačiek.

Na koncertné dosky sa vraciate po niekoľkých rokoch. Prečo?

Vraciame sa, lebo fanúšikom sa za nami cnelo a nám za nimi. A taktiež moja nová kapela Dynamo Team už nie je čisto elektronický projekt. V trojčlennej zostave hráme živý rock`n`roll s elektronickými tanečnými prvkami, takže sme sa zvukovo pribížili Hudbe z Marsu. To mi umožňuje fungovať v oboch kapelách súčasne.

hudba z marsu@

Na čo sa môžu vaši fanúšikovia tešiť? Čo im ponúknete? Bude to prierez celou vašou tvorbou?

Budeme hrať všetky najväčšie hity plus niektoré rarity, ktoré sme doteraz nehrávali a tiež novú pesničku Partyzánsku.

Ktorý album, pesničku či obdobie považujete za najzásadnejšie v živote Hudby z Marsu?

Zlomových momentov bolo viacero: vydanie prvého albumu Supervýlet silným vydavateľstvom SQ Music nás posunulo z lokálnej na celoslovenskú úroveň, na druhom albume Cosmodisc sme mali viacero hitov – Šakalík sa stal takmer ľudovkou, ktorú poznajú všetky generácie, tretí album Trávnice bol zase prelomový vďaka (na vtedajšiu dobu unikátnemu) spojeniu popu s folklórom a vizionárskemu dizajnu obalu (folklórne motívy posunuté do pixelovej popovej grafiky). Vďaka štvrtému albumu sme sa stali idolmi a piaty album Orchester z Marsu nás spojil so zaujímavými postavami slovenskej pop music.

[youtube V5R05noG4bc 720 410]

Tento rok to bude zároveň 20 rokov odkedy vznikla Hudba z Marsu. Nie veľa kapiel prežije také dlhé obdobie. Keď si spomeniete na svoje začiatky dnes, ako ich vnímate?

Boli sme tínedžeri, mali sme v sebe za jadrovú elektráreň energie, podporu kamarátov, nahrali sme prvé 5-pesničkové demo, z ktorého vzniklo 5 hitov, ktoré uspeli v rôznych súťažiach, hitparádach a boli zaradené na top punk/ska výberovky. Dva z tých raných hitov dodnes hrávame: Slečna a Jetoleto.

Kapela ako vaša musí mať za sebou nielen množstvo koncertov, ale aj zážitkov. Pamätáte si na nejaký taký, ktorý vás aj dodnes rozosmeje?

Raz v noci v zime po koncerte sme zaparkovali dodávku na krajnici a pofajčovali. Zastavili pri nás policajti s otázkou: „Dáme reťaze?“ Na smrť nás vystrašili – mysleli sme, že nám nasadia putá a odvedú nás do väzenia. Oni mysleli, že sme zapadli v snehu a chceli dať reťaze na kolesá. Šoféra Sigiho, ktorý mal vo vodičáku ako podmienku jazdy okuliare, ktoré samozrejme nemal, zase vystresovali otázkou, či mu majú pichnúť do očí špendlíkom, aby zistili, či naozaj má kontaktné šošovky (smiech).

Hudba z Marsu

je trnavská indie-popová legenda, ktorá vznikla na jeseň 1996. Krátko na to nahrala prvé demo a ich skladby zabodovali v česko-slovenských hitparádach. Nasledovali RockFm fest, rádio Ragtime, ďalšie demo nahrávky a prvý album Supervýlet, vďaka ktorému spoznalo kapelu celé Slovensko. V roku 2011 prišiel ďalší album Cosmodisc a ďalšie hity, ktoré bodovali v rádiach. Tretí album Trávnice (2005) priniesol popri pope aj etno experimenty. O štyri roky nato sa hudba z Marsu ohlásila veselým disko albumom Idoli, na ktorom zúročila aj svoje skúsenosti s ľudovou hudbou a folklórnym súborom Trnafčan. V roku 2011 sa skupina odmlčala, pretože jej frontman Michal Štofej založil v UK Dynamo Team. Od januára sa však Hudba z Marsu vydáva s Dynamo Team na turné na Slovensku a v Česku. Hudbu z Marsu si vychutnáme v pôvodnom zložení Štofo, Maco, Sigi, Fero a Juli.

hudba z marsu3

Dynamo Team

vznikol v roku 2011 ako nástupca Hudby z Marsu, keď sa frontman Michal Štofej rozhodol preraziť s hudbou vo svete. Vyšlo to hneď s prvým albumom Slavia dokončeným v Abbey Road Studios v Londýne. Prvý singel Roll The Dynamo sa stal hitom známeho rakúskeho rádia FM4. Nasledovali vystúpenia na zahraničných festivaloch, ďalšie úspešné single a videoklipy, cena pre Nováčika roka na Radio_Head Awards 2011. V roku 2013 im vyšiel album 1977 a v septembri 2015 prišiel tretí album s názvom 3 2 1. Dynamo Team, ktorý dnes vystupuje v zostave Mišo Štofej a Daniel Kravec, slávi so svojim energickým mixom tanečnej hudby, gitarového popu a hravých textov úspech najmä v zahraničí. Piesne tohto projektu boli použité vo viacerých reklamách zahraničných spoločnost a, zneli v rádiách v Rakúsku, Belgicku či Francúzsku, kde kapela odohrala niekoľko koncertov.

22. 1. Music a Cafe, Športová 1 (City Arena), štart: 20:30 hod.,  vstup: 7€
23. 1. KC Dunaj, štart: 21:00 hod., vstup: 7€Komentovať (0)