zdroj: Huawei

Smartfónová štýlovka nova 5T od Huawei prišla na Slovensko len pred pár týždňami, okamžite však zaujala bohatou nádielkou funkcií a atraktívnou cenovkou.

Na svoje si v tomto smartfóne prídu aj tí, pre ktorých je alfou a omegou hranie mobilných hier. A to najmä z týchto troch dôvodov.

Procesor z top modelu

zdroj: Huawei

Náročné hry vyžadujú poriadnu porciu výkonu. O to, že ho má novinka nova 5T naozaj dosť, sa stará čipset HiSilicon Kirin 980. Ten poznáme napríklad z tohtoročného top mobilu Huawei P30 Pro a svoju silu demonštruje nielen v benchmarkoch, ale aj pri reálnom používaní – najmä pri hraní. Procesor je vyrobený najmodernejšou 7 nm výrobnou technológiou, čo znamená, že je nielen výkonný, ale aj úsporný. Smartfón vďaka nemu zvládne akúkoľvek hru z obchodu Google Play na maximálnych detailoch a bez sekania. Svoju zásluhu má na tom aj slušná operačná pamäť a v neposlednom rade až 128 GB úložisko v základe. Teda také, ktoré pojme naozaj veľké množstvo hier.

Turbo výkon a úspora energie

zdroj: Huawei

Ani v tomto smartfóne nechýba špeciálna funkcia, známa už z viacerých modelov Huawei –  GPU Turbo, ktorá prichádza už vo svojej druhej generácii. Ide o technológiu, ktorá sa inšpiruje princípom turbodúchadla v aute – počas hrania zabezpečí vyšší herný výkon a zároveň nižšiu spotrebu energie. Medzi takto optimalizované tituly napríklad Fortnite, PUBG Mobile, Real Racing 3, Minecraft či FIFA Mobile.

Hranie bez prerušenia

zdroj: Huawei

Obľúbené Huawei prostredie EMUI, ktoré tvorcovia nadelili aj novinke od Huawei, poteší aj praktickými funkciami, ktoré spríjemnia život najmä hráčom. Neprerušené hranie umožňuje zablokovať všetky upozornenia na obrazovke okrem hovorov, budíkov a upozornení na takmer vybitú batériu. Hovory a budíky sa stíšia a zariadenie nebude vibrovať. Hry si tak môžeš vychutnať bez rušivých vplyvov či otravných upozornení z iných aplikácií. AppAssistant v nastaveniach, v ktorom tieto funkcie nájdeš, navyše umožňuje nastaviť ich pre každú hru zvlášť.

PR článok Huawei
0
Uložiť článok
Komentovať