Youtube.com/Pixabay

Matej Mensatoris / / News
Markíza sa vracia na anténu. Už čoskoro si ju môžu diváci opäť naladiť.

Od 1. januára 2017 už nie je možné v rámci terestriálneho vysielania DVB-T sledovať TV Markízu. To sa ale čoskoro zmení. Uviedol to v rozhovore pre aktuality.sk generálny riaditeľ spoločnosti Towercom, Ivan Peschl. Markízu si tak budete môcť naladiť už od 19. júna. Má to však jeden malý háčik. 

TV Markíza sa síce vracia do ponuky terestriálneho vysielania, avšak do platenej platformy, kde sa nachádzajú stanice ako ČT 1, ČT 2, Prima Plus, Eurosport, ale aj dokumentárne stanice  Viasat Explore či Viasat History, detské stanice, ale aj stanice výhradne pre dospelého diváka.

TV Markíza

„Situácia je taká, že máme podpísanú zmluvu s televíziou Markíza o zaradení jej staníc do základného plateného balíka Plustelky“, uviedol v rozhovore Ivan Peschl. 

Za akciovú cenu 2,99 eur mesačne (do konca tohto roka) nezískate iba TV Markízu a vyššie uvedené stanice, ale aj ďalšie stanice spadajúce pod TV Markíza – TV Doma a TV Dajto.

Markíza opustila terestriálne vysielanie koncom roka 2016, keďže sa s prevádzkovateľom nedohodla na predĺžení zmluvy. Teraz sa ale situácia zmenila a Markíza má podpísanú zmluvu do roku 2019.

Pozri aj: 13 ročný chlapec vyhral 22 tisíc eur za to, že vyriešil iba za 0,9 sekundy túto hádanku. Dokážeš to aj ty?

interez.sk (mmm), aktuality.sk
0
Komentovať (0)