Reprofoto: ACTIVATE

Šesťdielny dokumentárny seriál mal premiéru 5. septembra a nové časti sa budú uvádzať do 10. októbra 2019

V seriáli sa objaví množstvo známych osobností, ako je napríklad Hugh Jackman, Common, Usher, Rachel Brosnahan, Gayle King, Bonang Matheba, Darren Criss, Pharrell Williams, Uzo Aduba, Becky G či Priyanka Chopra Jonas. Televízia National Geographic uviedla šesťdielny dokumentárny seriál AKTIVISTI V BOJI PROTI CHUDOBE natočený spoločnosťami National Geographic a Procter & Gamble v koprodukcii s hnutím Global Citizen a spoločnosťou RadicalMedia. Premiéru mal 5. septembra o 21:00. Na kanáli National Geographic sa bude vysielať v 172 krajinách a 43 jazykoch.

Každá epizóda sa podrobne venuje jednému z problémov súvisiacemu s príčinami extrémnej chudoby a v rámci konkrétnej kampane hnutia Global Citizen sleduje organizátorov, propagátorov, aktivistov z radov občanov, aktívnych spolupracovníkov a tiež ľudí, ktorých životy sa vďaka týmto iniciatívam menia. Témy jednotlivých epizód zahŕňajú odstránenie extrémnej chudoby, zrušenie systému hotovostných kaucií, odstránenie prekážok vo vzdelávaní dievčat, financovanie vzdelávania pre vysídlené deti, koniec znečisťovania životného prostredia plastmi a riešenie kritického nedostatku vody.

V seriáli AKTIVISTI V BOJI PROTI CHUDOBE diváci budú počuť silné príbehy, spoznajú zapojených ľudí a budú môcť z prvej ruky sledovať prácu, ktorá pomáha bojovať s extrémnou chudobou a inšpirovať globálne hnutia – to všetko očami aktivistov, medzi ktorými sa objavia aj Hugh Jackman, Priyanka Chopra Jonas, Becky G, Usher, Common, Rachel Brosnahan, Gayle King, Bonang Matheba, Pharrell Williams, Darren Criss a Uzo Aduba, a spracované vo forme ikonického dokumentárneho rozprávania televízie National Geographic.

Seriál sa natáčal v Mexiku, Nigérii, Peru, na Filipínach, v Južnej Afrike a Spojených štátoch, konkrétne v Kalifornii, New Yorku, Tennessee a Washingtone D.C.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )