Michal Blaško / / Kultúra
Ako sme Vás už informovali, Rádio_FM a Rádio Devín vyhlásili ďalší ročník hudobných cien Radio_Head Awards. Hlasovať za svojho favorita v prvom kole môžete...

Ako sme Vás už informovali, Rádio_FM a Rádio Devín vyhlásili ďalší ročník hudobných cien Radio_Head Awards. Hlasovať za svojho favorita v prvom kole môžete na stránke Rádiohláv do 14. februára. Nominácie 8. ročníka Radio_Head Awards 2015 sa dozvieme 15. februára v Ráne na eFeMku s Dominikou Jaškovou a Martinom Staňom. V rovnaký deň vám prezradíme aj nominácie v žánrových kategóriách, v ktorých budú víťazov po prvýkrát vyberať odborné poroty.

Zásadnou zmenou 8. ročníka je spôsob hlasovania v žánrových kategóriách Hip Hop / Rap / RnB, Elektronická hudba, World Music / Folk, Hard and Heavy, Jazz a Klasika. O víťazoch v týchto kategóriách už nebudú rozhodovať poslucháči, ale odborné poroty jednotlivých žánrov. Porota do roku 2014 rozhodovala len o nomináciách, v 2. kole hlasovali fanúšikovia. Súčasťou rozhodovania odborných porôt bude však nielen hlasovanie, ale aj spoločná diskusia k nominovaným nahrávkam.

Purist a BKB Radio Wave

Oficiálne stanovisko organizátorov Radio_Head Awards k zmene spôsobu hlasovania: Ostatné ročníky Radio_Head Awards nám ukázali, že výber víťazov v hlasovaní fanúšikov je predovšetkým o popularite v daných okrajových žánroch a o počte fanúšikov. Radio_Head Awards sa snažia rozširovať obzory a chcú byť hudobnými cenami aj o hudbe, nielen o popularite. Veríme, že sa nám podarí objaviť zaujímavú hudbu a rozprúdiť diskusiu o domácej scéne. V rukách poslucháčov však aj naďalej zostávajú hlavné kategórie, ktoré po pridaní kategórií Objav a Debut roka dávajú šancu aj menej známym kapelám či projektom.

Tento rok sa po prvýkrát bude udeľovať cena v žánrovej kategórii Experimentálna hudba. Ocenenie za najlepšiu nahrávku vyberá porota z niekoľkých desiatok diel v členitej oblasti zvukového umenia a tvorivej práce so zvukom. Patrí sem široké spektrum inovatívnej zvukovej tvorby, od elektroakustickej kompozície a zvukovej koláže cez radioart, ambientnú a improvizovanú hudbu až po terénne nahrávky.

0
Komentovať (0)