Island bicyklom

Vždy si sa chcel pustiť do dobrodružstva, o ktorom snívaš už niekoľko rokov, ale cestovalo by sa ti jednoduchšie nielen s morálnou, ale aj finančnou podporou? Tak čítaj ďalej.

 Expedičný fond občianskeho združenia OZ Cestou necestou podporuje dobrodružné a netradičné cesty bláznivých Slovákov. Jedinou podmienkou je, že po absolvovaní svojej cesty sa podelíš o svoje „know-how“ a zážitky s ostatnými návštevníkmi počas festivalu Cestou necestou. A samozrejme, tvoja cesta musí obsahovať štipku netradičnosti, šialenosti a nevyšliapaných chodníčkov. Expedícia na Oravský hrad sa teda nepočíta.

V roku 2016 boli napokon finančne podporené 3 expedície šikovných Slovákov, ktorí budú o svojich skúsenostiach hovoriť na prebiehajúcom jesennom turné festivalu Cestou necestou, príp. budúci rok počas jari, keďže svoju expedíciu ešte neukončili.

Aktuálne si tak môžete vypočuť príbeh mladej dvojice Adriany a Michala, ktorý prestopovali 25 000 km od najjužnejšieho bodu Južnej Ameriky až po Aljašku a pritom si nezabúdali dávať pravidelné malé výzvy, o ktorých píšu na svojom blogu (od 6.-11. novembra v 5 mestách Slovenska).

Wondare
Wondare

Svoju netradičnú dovolenku na Sibíri práve ukončila a domov sa vracia ďalšia vybraná dvojica Hacka a Remčo. Táto sympatická dvojka si povedala, že klasická letná dovolenka je pre nich príliš „mainstream“, a tak sa vybrali so svojím špeciálne upraveným autíčkom „Broncom“, ktoré sa stalo aj ich hotelom, až na Sibír. Ich príbeh môžete sledovať na ich blogu.

Poslednou podporenou expedíciou je splav rieky Kongo, ktorú absolvuje Martin Navrátil, zakladateľ cestovateľského portálu Travelistan. Martin pôjde do Konga až budúci rok a teda jeho zážitky z tejto cesty si budete môcť vypočuť až budúci rok. Aktuálne sa Martin vracia domov zo Somálska a v Banskej Bystrici Vám povie o Kamčatke.

Tak čo, inšpirovali sme ťa? Chceš byť v tomto zozname o rok aj ty? Tak prihlás svoju expedíciu ešte dnes.  Veď ako sa hovorí, aj tisícmíľová cesta sa začína prvým krokom.

Pokiaľ sa rád zúčastňuješ cestovateľských prezentácií ako divák, ale absolvovať podobné expedície ťa nikdy nelákalo, môžeš do fondu prispieť nejakými drobnými, ktoré možno ostatným pomôžu na svojej expedícii pokryť náklady na niekoľko dní.  Expedičný fond sa dá podporiť či už dobrovoľným finančným darom alebo 2% svojich daní a nestojí ťa to ani cent. A pomôžeš mladým Slovákom objavovať nepoznané.

Viac o možnosti podpory Expedičného fondu a o fonde samotnom nájdeš na oficiálnej stránke festivalu.

OZ Cestou necestou (Hana Hájovská)
Príbehy
0
Komentovať (0)