Foto: wikimedia.org(Sam Fentress)/wikimedia.org(Robert Kenneth Wilson)

katka / / Série
Hľadaniu Lochnesskej príšery zasvätil takmer celý svoj život.

Príbehy o jazere Loch Ness a príšere žijúce v ňom sú všeobecne známe. Jazero sa nachádza v Škótskej vysočine a je druhé najväčšie v krajine. Lochnesská príšera, prezývaná Nessie, je dôvodom, prečo jazero pravidelne navštevujú stovky ľudí, hoci jej existenciu nikto nepotvrdil a vo vedeckej komunite je celý príbeh o nej považovaný za mýtus. Napriek tomu sa však nájdu ľudia, ktorí s jej hľadaním neprestali.

Jedným z nich je aj Steve Feltham, ktorý hľadaniu zasvätil takmer celý svoj život. Nessie ho uchvátila už ako malého chlapca, keď šiel spolu s rodičmi na výlet k jazeru a stretol tam skutočných lovcov tejto príšerky. V dospelosti najprv pracoval ako grafický dizajnér, no potom zmenil prácu a stal sa ochrankárom. Bolo práve vtedy, keď ho presunuli do domovu dôchodcov, keď si uvedomil, že táto práca ho nenapĺňa. Dopomohli k tomu aj príbehy dôchodcov, ktoré ho len utvrdili v jeho rozhodnutí. „Hovorili mi o veciach, ktoré ľutujú a ktoré nespravili, hoci chceli. To ma presvedčilo, že konám správne,“ hovorí Feltham.

Skončil v práci, ukončil vzťah so svojou priateľkou, predal dom a presťahoval sa do Škótska. Väčšina jeho priateľov to predpokladala, hoci nikto by v tej dobe netušil, že sa ho táto vášeň bude držať až 26 rokov. „Takmer všetci si mysleli, že nevydržím ani jednu škótsku zimu, no stále som tu a odísť sa ešte nechystám,“ vysvetľuje Feltham.

Vďaka tomu, že je Nessie takmer až posadnutý toľké roky, zapísal sa do Guinessovej knihy rekordov ako človek, ktorý najdlhšie hľadá Lochnesskú príšeru. Sám skutočne verí, že existuje a najvernejší dôkaz o tom má byť fotografia Marcusa Atkinsona z roku 2011. Trávil vtedy deň pri jazere, keď si všimol zvláštny objekt na sonare. „Nemohla to byť ryba, bolo to v hĺbke 23 metrov a široké 1,5 metra. Existuje však množstvo ďalších fotografií,“ tvrdí Feltham.

Sám ju dokonca videl, hoci len raz. „Bolo to v deň, kedy som sem prvýkrát prišiel. Pozeral som sa na vodu a videl som niečo rýchlo sa pohybujúce vodou. Prirovnal by som to k torpédu,“ spomína. Nemal však so sebou kameru a nepodarilo sa mu tento úkaz zachytiť. Odvtedy prešlo už 26 rokov a stále čaká na ďalšie zjavenie.

Príspevok, ktorý zdieľa @beauden,

Pozri aj: Kuneradský zámok: Opustená národná kultúrna pamiatka, ktorá dnes naháňa len hrôzu

ladbible.com


Komentovať (0)