Foto: Pixabay

Zmätení pacienti po prebudení z anestézie svojimi počinmi pobavili nielen lekársky personál, ale aj samých seba.

Anestézia je medicínsky spôsob kontroly citlivosti na bolesť počas operácie alebo bolestivého vyšetrenia. Na umŕtvenie časti tela alebo úplné uspanie sa používajú rôzne medicínske kokteily, čiže anestetiká. Každý, kto si podobnou skúsenosťou prešiel vie, že po prebudení je človek častokrát na určitý čas zmätený a dezorientovaný, a tak sa môžu prihodiť aj vtipné situácie. Tu je zoznam toho najbláznivejšieho, čo pacienti po zobudení sa z celkovej anestézie povedali svojim lekárom.

Ešte ich mám?

Som študentkou anestéziológie a momentálne sa striedame v nemocniciach. Raz som mala na starosti starého pána, ktorý sa ma po prebudení spýtal: „Mám ešte stále svoje guľky?“ Na čo som mu odvetila:„Áno, obe.“ „Ah, baby, ste skvelé,“znela jeho odpoveď.

 

Manželka sa vyzná

Toto viem z rozprávania svojej ženy, ale aj sestrička v nemocnici to potvrdila. Bol som v nemocničnej izbe a čakal som na operáciu. Lieky na upokojenie však spôsobili, že ma celkom uspali. Do miestnosti prišli dve sestričky, aby ma odviezli na operačnú sálu. Boli však drobné a ja som veľký chlap. Nedokázali ma naložiť na vozík. Moja žena pristúpila, štuchla ma do rebier a povedala:„Chrápeš, otoč sa.“ No a ja som sa jednoducho skotúľal rovno na vozík.

 

Súrodenci naveky vekov

Raz som mal pacientku, ktorá začala brutálne ohovárať svoju sestru. Vravela, že vždy bola čiernou ovcou rodiny, hnusáčka, ktorá si to chce rozdať s jej manželom. Takto sa to z nej sypalo, zatiaľ čo jej sestra sedela pri dverách. Bola jediným členom rodiny, ktorý ju počas operácie prišiel podporiť. Dalo sa na nej vidieť, že ju každé jej slovo bolí. Toto sa stalo asi hodinu potom, ako pacientka opustila poanesteziologickú ambulanciu. Pri vedomí, ale stále mimo.

Foto: Pixabay

 

Úlovok

Po tom, ako som si na vojenskej základni škaredo zlomil nohu, museli mi do nej vložiť výstuž. O pár dní neskôr som s kamošom zašiel na obed. Prišla aj skupinka žien, prisadli si k nášmu stolu, a tak sme sa začali zhovárať.

Jedna z nich sa spýtala, čo mi robili. (Mal som obrovskú sadru a barle.)

Popísal som jej procedúru. Zrazu sa začala uškŕňať a iba sa ma spýtala, kedy som bol na operácii. Tak som jej povedal dátum. Vybuchla smiechom:„Toto je ten chlapík!“ A už sa všetky hlasno rehotali, až im tiekli slzy. Vraj pri prebúdzaní zo sedatív som chytil pomocnú zdravotníčku za zadok a nechcel ju pustiť. (Bola to práve tá, ktorá s nami obedovala). Najradšej by som zaliezol niekam do diery, tak som sa hanbil.

Ďakujem v staroanglickom štýle

Trhali mi päť zubov. Sestra mojej mamke pomáhala dostať ma do auta. Otočil som sa, aby som jej poďakoval, ale keďže mi ústa ešte nefungovali, jednoducho som sa uklonil a sňal neviditeľný klobúk.

Ja som to nebol

Po kolonoskopii. Sedím vo veľkej stoličke, pomaly sa preberám, ešte stále napoly spím. Prevrátim sa mierne nabok a vypustím ten najväčší prd v histórii ľudstva. Priam diabolský. Trochu rozlepím oči a spýtam sa sestry: „To som bol ja?“ Ona so sánkou spustenou až k zemi prikývne a ja znovu spokojne zaspím.

Mačička Micka

Raz môj pacient celý čas hladil neviditeľné mačiatko a oslovoval ho mojím menom. Na druhý deň ale na mačku nezabudol a čudoval sa, kde zmizla a čo sa jej stalo.

Foto: Pixabay

 

Dáš mi pusu?

Som zdravotná sestra. Raz mi fakt veľký a chlpatý chlap, ktorého som v živote nevidela, povedal, že ma miluje a chce ma pobozkať. Hmmm…. Nie.

 

Moje ochlpenie

Ako 18-ročnému mi vyberali slepé črevo. Mama sedela celý čas pri mne. Z operácie som sa prebudil v ešte väčších bolestiach, než pred zákrokom. A čo bolo horšie, svrbeli ma vajíčka. Na sebe som mal nemocničné pyžamo, pod ním nič. Rukou som si prebehol po bruchu a až tam dole, aby som sa poškrabal. Obchytkám zľava, sprava, nemám žiadne ochlpenie! Nikto mi nepovedal, že mi ho vyholia. Je práve čas návštevných hodín a ja z plných pľúc a so silným škótskym prízvukom kričím: „Mamiiii, oni mi oholili chlpy na vajíčkach. S tým nie som spokojný, chcem svoje ochlpenie späť. Takto to nie je správne, nikto mi nič nepovedal. Chcem späť svoje chlpy!“ Mama, zdesená, ale zároveň zadúšajúc sa smiechom, ma skúšala upokojiť, nech nevyvolám scénu. No a chlpy dorástli za nejaké 4 týždne späť.

 

Nie, jednoducho nie

Pacient sa prebudil po tom, ako mu zubár vybral zub múdrosti. Lekára prosil, aby mu dovolil stať sa Davidom Bowiem. Na doktorovu otázku, ako by sa to mohlo stať, odpovedal: „Bolo by to fantastické.“

 

Švédska trojka

Môjmu mužovi vyberali zub múdrosti. Keď sa prebudil, stála pri ňom trošku kyprejšia sestrička. Vážne sa jej zahľadel do očí a povedal: „Ste príliš krásna na to, aby ste boli sestričkou. Mali by ste robiť modelku. Nešli by ste so mnou a mojou ženou ku mne domov?“ (Áno, naozaj sestričke navrhol švédsku trojku.) Bol to ten najtrápnejší moment v mojom živote.

Foto: Pixabay

 

Vražda je v pláne

Môj starý otec mal raz operáciu a ja som bol v miestnosti, keď sa zobudil. Bol veteránom z 2. svetovej vojny a bol presvedčený, že sa nachádza v nacistickom zajateckom tábore. Spoznal ma a povedal mi, že mu musím pomôcť dostať sa odtiaľ preč tak, že zabijem strážnikov (ošetrujúce sestričky), pretože on vie, že ja viem, ako niekoho zabiť (však jasné, v 16-tich som trénovaným zabijakom). V tom do miestnosti prišla sestrička. Stíchol, ale pohľadom prechádzal zo sestry na mňa a späť. Nakoniec sa na mňa zahľadel a vykríkol: „Zabi ju…TERAZ!“ Odvtedy sestrička vždy prišla do miestnosti iba s ďalším zdravotníkom – mužom.

 

Márnica

Priamo z JIS-ky ma previezli do operačnej sály, aby mi do ťažko zlomenej paže voperovali platničku. V lôžkovej časti som pred operáciou nebol. Po operácii ma na vozíku niesli do izby. Mal som len niečo cez dvadsať rokov, ale v lôžkovej časti som videl len samých starých ľudí. Otočil som sa na zdravotníka so slovami:„Prepáčte, asi sme zle odbočili. Toto je márnica.“

 

Pozri aj: Lekári a sestričky prezradili 10+ najsilneších príbehov ľudí tesne pred ich smrťou

www.fewunknownfacts.com
Príbehy
0
Komentovať (0)