Tom Hardy

Matej Mensatoris / / Série
Prečítajte si úprimné slová Toma Hardyho venované svojmu psíkovi

Londýnčan Tom Hardy nedávno zdieľal smutnú správu o tom, že mu umrel psík Woody. Uctil si ho nádhernými slovami, ktoré dojali milióny ľudí po celom svete. Ak ste mali zvieratko, či už psíka, mačku alebo hocijaké iné, viete, aká je to bolesť prísť o svojho najlepšieho priateľa. Psík Woody bol očarujúci. Prečítajte si príbeh od kedy sa s Tomom stretli až pokiaľ neodišiel.

Prvýkrát som videl Woodstocka, keď bežal po diaľnici počas jednej tmavej noci v Peachtree Georgia, v Atlante. Akurát sme natáčali film Lawless. Bolo to zatúlané 11-týždňové šteňa. Spočiatku sme si ani neboli istý, či to, čo beží je naozaj pes. Zastavili sme auto. Všade bola tma. Na telefóne som si zapol svetlo, aby sme lepšie videli. Snažil som sa ho zachytiť, no bol strašne rýchly. Bežal po diaľnici pomedzi autá a ja som ani nevedel rozoznať, aký je veľký alebo aké je to plemeno. Videl som len dve hojdajúce sa uši rútiace sa zoči voči katastrofe. Trochu som spanikáril, pretože som mu nevedel nijako pomôcť. Dal som si dva prsty do úst a hvizdol som. Tak hlasno, ako sa len dalo. Ten hvizd bol taký hlasný, že psík zastal, otočil sa, pozrel na mňa a rozhodol sa bežať priamo oproti mne. Zrazu som začal pochybovať o tom, že je to vôbec pes. Hneď ma napadlo, že ma určite pohryzie.

Nastavil som ruku a čakal som obrovské tesáky a uhryznutie. Schmatol som ho za srsť a zasvietil naňho. V skutočnosti to bol malý psík s huňatou srsťou a dvomi veľkými hnedými očami, ktoré na mňa uprene pozerali. Bol vystrašený a úplne potichu. Vrátil som sa k autu, sadol som si a on sa oprel o moje rameno a zaspal. Zažil toho veľa, no konečne si mohol aspoň na chvíľu oddýchnuť. Jessica sa ma opýtala, či je to pes alebo fenka. Povedal som jej, že pes. Ako vieš? Je to proste Woodstock. Skvelé! Volajme ho Woodstock! A tak sa aj stalo.

Naša cesta viedla rovno do zverimexu, kde sme pre neho kúpili nové veci, dali sme ho umyť a učesať. Vybrali sme hračky a aj obojok. Nikdy nezabudnem na tú noc, bolo to jednoducho úžasné. V jednej chvíli som skoro umrel od strachu, v druhej spoznal cudzinca, ktorého som nechal vyspať a následne som ho vzal šťastného do zverimexu.

V tú noc mal na sebe červenú šatku a každú noc pil zo záchodu, napriek tomu, že mal niekoľko misiek s vodou, s ktorými by v pohode prežil. Nebol uväznený doma, pretože sme najviac času trávili vonku. Dobre jedol, mal veľa priateľov a časom sme ho nenosili ani na vôdzke. Mal som najväčšiu radosť z toho, že mám psa. 

Hneď prvé ráno po tom, ako som ho našiel sme ho pozorovali. Vykonal potrebu a rovno sa do nej s chuťou pustil. Naháňali sme ho, aby to nejedol, lenže zhltol to strašne rýchlo, pretože si myslel, že mu to chceme ukradnúť. Možno dlhú dobu nejedol skutočné psie žrádlo, no teraz ho mal dostatok. Mal silného ducha, ktorý chcel prežiť. Bolo jasné, že kým sme ho nenašli, s potravou mal veľký problém. U nás dostal prezývku Yamaduki. Preto bolo jeho celé meno Woodstock Yamaduki. Neskôr sme ho volali Woody Thomas, potom Woody a na konci len Wu.


Woody potom cestoval do Británie k Jessiným rodičom, ktorí na neho dávali pozor a to zabránilo tomu, aby bez tréningu nešiel do karanténnej stanice. Mal moje tričko z Warrior. Keď som sa po čase opäť stretol s Woodym, pamätal si ma. Boli sme na pikniku a Woody skočil do jazera. Hneď nám bolo jasné, že nevie plávať a tak som ho musel zachraňovať. Opäť. Zistili sme, že miluje naháňať kačice. Špeciálne tie z Temži. Už nemal besnotu, strávil týždeň v karanténe a stal sa Londýnčanom.

Bol to anjel. A bol to môj najlepší kamarát. Toľko sme toho spolu prežili. Miloval aj Charlotte a bral ju ako svoju mamu. Dokonca aj keď bola tehotná bol pri nej ako strážnik.

Stretol sa s mnohými ľuďmi, dokonca pózoval fotografom a stal sa 73-tím najvplyvnejším zvieraťom v časopise Time. Porazil dokonca aj kultové Čeľuste. Každý kto sa s ním stretol si ho zamiloval. V tele nemal ani jedinú zlú kosť. Vedel len milovať.

Normálne o svojej rodine a priateľoch nehovorím, ale toto je špeciálna okolnosť. Woody ovplyvnil toľko ľudí, budil rešpekt, no mal priateľskú tvár. S veľkým naozaj veľkým smútkom a ťažkým srdcom vás musím informovať, že po krátkom 6-mesačnom boji prehral s agresívnym vírusom a po dvoch dňoch umrel. Mal len 6 rokov. Bol príliš mladý a ja som mu neskutočne vďačný za jeho verné priateľstvo a lásku. Som rád, že už netrpí, no som zničený. Svet bolo pre mňa lepšie miesto, keď tu bol so mnou. Tento psík dokázal milovať viac ako ktokoľvek, koho som poznal. Woody bol ten najlepší kamarát, akého sme mohli mať. Naše duše ostanú prepletené navždy.

Jeden priateľ mi povedal, že: „Bol to špeciálny kamarát, žiarivý príklad najlepšieho priateľa človeka. Žiaril veľmi veľmi jasno a dlho.“


Ďakujem ti Woody, že si sa rozhodol ísť k nám. Budeme ťa milovať navždy tak, ako by si tu s nami bol Nikdy na teba nezabudneme. Ja Tom ťa milujem najviac na svete. Na mesiac a späť a znova…donekonečna a ešte ďalej. Uvidíme sa v nebi, ak sa tam niekedy dostanem.

Za všetkých a za mňa- milujeme ťa. Ďakujeme ti za tvoju lásku chlapče. Vždy ti budem vďačný.

Pozri aj: Žena zachránila život psíkovi a vzala si ho z útulku. Ten ju teraz nemôže prestať z vďačnosti objímať

babskeveci.sk (Lucia M.), tomhardydotorg.tumblr.com
0
Komentovať (0)