Foto: TASR - Jaroslav Novák

Nová vláda získala dôveru.

Poslanci Národnej rady (NR) SR dnes hlasovali o programovom vyhlásení vlády (PVV) a dôvere kabinetu. V diskusii by mali v utorok pokračovať až do úplného prerokovania, teda dokým sa nevyjadria všetci prihlásení rečníci. Dohodli sa na tom zástupcovia jednotlivých klubov na poslaneckom grémiu a plénum návrh odobrilo.

Hegerova vláda dnes získala dôveru, v parlamente ju podporilo 89 poslancov, 55 bolo proti. Schválili tak aj programové vyhlásenie vlády.

Rokovať dnes budú o viacerých bodoch

Poslancov dnes na 28. schôdzi čaká prerokovanie takmer 70 bodov. Medzi nimi napríklad návrh o úprave kolúznej väzby, zavedenie trvalého kurzarbeitu, vetovaný zákon o ochrane hospodárskej súťaže, petícia za zachovanie organizovaného poľovníctva, ako aj výročné správy o činnosti ombudsmanky či komisárky pre deti.

Ilustračná foto: TASR/Pavel Neubauer

Poslanci majú definitívne rozhodnúť o viacerých návrhoch. Na stole majú napríklad návrh na zavedenie nového trestného činu nebezpečného obťažovania, ktorý pokrýva najnebezpečnejšie prípady kybernetickej šikany. Hlasovať majú aj o tom, či obete trestných činov budú môcť byť odškodňované už počas trestného konania.

Plénum má rokovať aj o návrhu, aby účastníci národného boja za oslobodenie dostali jednorazový príplatok 630 eur, a tiež o tom, aby sa predstaviteľom bývalého komunistického režimu a niekdajších bezpečnostných zložiek znížili dôchodky.

0
Uložiť článok
Komentovať