youtube

Matej Mensatoris / / News
Stretnutie s hadom v Thajsku nie je nič neobvyklé. No keď had zaútočí na motorkára, to je neobvyklé už aj na thajské pomery.

Šanca, že sa stretnete zoči-voči hadovi v prírode na Slovensku, nie je veľmi veľká. Pravdou je, že tieto plazy sa u nás vyskytujú a na niektorých lokalitách ich je aj pomerne veľa, no vo všeobecnosti stretnutie s nimi nebýva časté. V iných krajinách však o náhodné stretnutia s plazmi, núdza nie je. Dôkazom toho je aj toto video z Thajska. Keď motorkár prechádzal po ceste, vyrušil hada, ktorý sa na rozpálenom asfalte vyhrieval. Ten to ale nenechal tak a chcel to vyriešiť po svojom. Celý incident zaznamenala kamera v aute, idúca za motorkou a video sa okamžite stalo hitom internetu.

Motorkár hadov útok v poslednej chvíli zaznamenal a stihol sa mu vyhnúť. Ak by tak neurobil, mohlo sa pokojne stať, že by zažil nepríjemné uhryznutie. Zo záznamu je problém identifikovať o akého hada išlo, no je pravdepodobné, že to bol nejaký jedovatý had, čo by vysvetľovalo, že sa nebál zaútočiť na motorku s jazdcom.

Keďže video je zaznamenané z auta, ktoré išlo tesne za motorkou, nie je tiež istý osud samotného hada. Je možné, že to bola jeho posledná chvíľa a zahynul pod kolesami auta. My však dúfame, že ho auto nezasiahlo a že incident prežil.

Hady sú v Thajsku rozšírené a medzi nimi je veľký počet jedovatých druhov. Medzi najnebezpečnejšie hady v Thajsku patria jednoznačne kobry, konkrétne kobra kráľovská.

Pozri aj: Farmári v Nigérií zabili obrovského hada v domnení, že im zabíja dobytok. Keď ho rozrezali, zistili desivú skutočnosť

interez.sk (Matej Mensatoris), mashable.com
0
Komentovať (0)