theladbible

Hackerská skupina Anonymous varuje pred globálnym konfliktom. Máme sa skutočne báť?

Hackerskú skupinu Anonymous netreba bližšie predstavovať. Preslávila sa viacerými kybernetickými útokmi, ktorými podporili napríklad prevraty v severnej Afrike, podporili obhajovanie zoznamov Wikileaks, alebo reagovali na zrušenie populárneho serveru Megaupload útokmi na administratívu Spojených štátov amerických. Bojujú však aj napríklad proti šíreniu detskej pornografie na internete o čom sme vám priniesli článok. Aj z toho dôvodu, si táto skupina získala mnoho podporovateľov medzi bežnými občanmi. Skupina Anonymous je známa tiež svojimi vyhláseniami. V najnovšom videu celý svet varujú, pred možným nastávajúcim svetovým konfliktom. 

Vo videu informuje člen Anonymous v typickej maske Guya Fawkesa a s typickým robotickým hlasom, že geopolitická situácia sa nevyvíja dobrým smerom. Správa sa zameriava najmä na napätú situáciu na Kórejskom polostrove a nebezpečnými aktivitami štátu v jeho severnej časti. Severná Kórea s tvrdým diktátorským režimom pravidelne testuje vojenské rakety a uskutočnili aj niekoľko jadrových testov, ktoré odsúdili takmer všetky krajiny sveta. V reakcii na to, Spojené štáty americké presúvajú svoju vojenskú flotilu do tejto oblasti, čo napätie len stupňuje.

„Pozorujeme, že krajiny sa snažia upevniť, či rozpínať svoje pozície“ hovorí maskovaná osoba vo videu. Narozdiel od minulých vojen bude prípadný konflikt prebiehať rýchlo, no bude mať obrovský dopad na životné prostredie ako aj ekonomiku štátov.“

Vo videu ďalej skupina tvrdí, že Čína stráca s KĽDR trpezlivosť. Tá doteraz režim rešpektovala, no teraz vyzýva svojich občanov na opustenie KĽDR a to aj z dôvodu narastajúceho jadrového napätia. Čína však nechce vojnový konflikt, keďže sa bojí, že by mohol zastaviť jej veľký ekonomický rast. Anonymous nakoniec upozorňuje, že by sme sa mali pripraviť, že pred nami stojí zložitá situácia, ktorá nemusí dopadnúť dobre.

Ostáva nám teda dúfať, že globálna situácia sa bude vyvíjať inak, ako predpokladá hackerská skupina a že svetové mocnosti nájdu spoločnú reč a žiadny konflikt nenastane. Na druhej strane však je potrebné byť pripravený na najhoršie a to najmä vtedy, keď niekto ako Severná Kórea vlastní jadrový arzenál. A stačí iba jedno zlé rozhodnutie a konflikt masových rozmerov môže byť na svete.

Pozri aj: Luxus a maximálne bezpečie. Tento prepychový atómový kryt, v ktorom by ste prežili aj 3. sv. vojnu, je na predaj

interez.sk (mmm), ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)