Michal Blaško / / Kultúra
Kapela je špecifická mixom drum&bassu, world music, dub stepu a energiou nabitých groovou. Na pódiu N.O.H.A. exceluje ako smršť, vydávajúca zo seba nákazlivú pozitívnu...

Kapela je špecifická mixom drum&bassu, world music, dub stepu a energiou nabitých groovou. Na pódiu N.O.H.A. exceluje ako smršť, vydávajúca zo seba nákazlivú pozitívnu energiu.. Zakladatelia kapely Philip Noha a MC Chevalier Hadley (Mc Chevy), sa od samého začiatku existencie kapely sústredili na to, aby mali okolo seba inšpiratívnych, kreatívnych a endorfínmi prekypujúcich muzikantov.  N.O.H.A zaujala už svojim prvým albumom Noise of Human Art v roku 1997, aj keď najväčšie hitovky a pozícia koncertnej hviezdy prišla až o niekoľko rokov neskôr. Hity ako Di Nero, Wanna Play, Dive in your life, a hlavne Tu Café vyniesli kapelu na  najvačšie europske festivalové podiá. 

noha

Kapela momentálne pôsobí v zložení: Keia Brown z Brooklynu (spev), bubeník Thomas Herain (na svete je len málo bubeníkov ktorý hrajú dnb naživo tak ako on) a  Jatrabass hrajúci na bassgitaru a kontrabass, Philipa Noha a MC Chevy.

Kombinovanie odlišných štýlov, experimentovanie s elektronikou a živými nástrojmi sú kľúčom úspechu zostavy N.O.H.A. Spojením rôznych prvkov z rôznych krajín vzniklo zoskupenie ľudí, ktorí sa ovplyvňujú nielen ako hudobníci, ale aj ako ľudia. A to je tretí rozmer, ktorý ich robí takými výnimočnými.

Posledný album Circus Underground je dielom vynovenej kapely, ktorá po odchode viacerých dlhoročných členov nabrala druhý dych. Formácia združená okolo saxofonistu a producenta Philipa Nohu sa drží svojej dlhoročnej tradície, ktorou je čerpanie hudobnej inšpirácie z multikultúrnych koreňov svojej zostavy. Na albume sa spájajú vplyvy brazílskych a slovanských tradícií so súčasnou elektronickou hudbou a americkým rapom.

Veľkým plusom festivalu je jeho prostredie. Prírodné jazero Zelená Voda patrí medzi najčistejším na Slovensku. Areál ponúka veľa možností, uskutoční sa tu BMX S3tlife Jam, ale aj beach volejbalový turnaj. Prichystané budú aj vodné atrakcie, pripravené sú aj rôzne súťaže o hodnotné ceny. Zelená Voda ponúka priestranný kemp s chatkami. V areáli festivalu budú rozmiestnené rôzne workshopy a hand-made veci od šikovných Slovákov a Čechov a taktiež sa budú premietať aj filmy. Tešiť sa možete aj na chill-out zónu s čajovňou. Hladošov určite zaujme príjemná rozmanitosť jedál ktoré Galota ponúkne.

 [youtube xi20Si3jRIo 720 410]

www.galotafest.skKomentovať (0)