Foto: Coldefy & Associates

Návrh obrovskej sklenej stavby má na svedomí francúzska firma Coldefy & Associates, ktorá ho pyšne zverejnila na internete. 

Skleník s takouto veľkosťou pravdepodobne len tak skoro nenájdeš. Neostane však len pri návrhu. Práca na obrovskom projekte sa začne už budúci rok a pre verejnosť by sa mal skleník otvoriť okolo roku 2021.

Stavba bude stáť v oblasti Pas-de-Calais vo Francúzku a bude sa rozprestierať na obrovskej ploche o rozlohe 20 000 metrov štvorcových. Čo sa v nej bude nachádzať? Kus poriadneho tropického lesa, pláž pre korytnačky, jazierko pre ryby a chodník na prechádzku o dĺžke jedného kilometra. Ale to nie je všetko. Dokonca tu nájdeš aj plnohodnotný 25 metrov vysoký vodopád rútiaci sa do jazierka.

Foto: Coldefy & Associates

Táto paráda je navrhnutá tak, aby sa turisti po prekročení vstupnej brány ocitli vo svete, do ktorého by dokonale zapadli a cítili sa tu ako v raji. Celý skleník bol projektovaný v spolupráci s energetickou spoločnosťou Dalkia. V skleníku by mala byť stabilná teplota 26 stupňov Celzia.

Foto: Coldefy & Associates

Kostra stavby bude poskladaná z konštrukčnej ocele a priehľadné časti budú tvorené ETFE polymérom, ktorý je veľmi obľúbeným stavebným materiálom. Skleník bude čiastočne vložený v okolitom teréne, čo tiež prispeje k udržaniu cieľovej teploty. Projekt nebude lacným špásom a mal by stáť rekordných 50,5 milióna eur.

Foto: Coldefy & Associates

Oficiálny názov Tropicalia celú stavbu dokonale vystihuje. Bublina harmónie, ako sa celý projekt neoficiálne nazýva, poskytne dokonalé podmienky pre všetky rastliny a živočíchy, ktoré sa tu budú nachádzať. Toto miesto má byť rajom turizmu, a preto netreba podceniť ani starostlivosť o pol milióna turistov, ktorí by sa tu mali vystriedať v priebehu jedného roka.

Pozri aj: Takto sa dá cestovať aj bez peňazí. Vďaka týmto webstránkam dokáže ušetriť stovky eur a cestovať takmer zadarmo po celom svete

startitup.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)