Tretí deň demolácie bytovky v Prešove

Tretí deň demolácie bytovky v Prešove, foto: TASR - Milan Kapusta

Búracie práce pokračovali tretím dňom.

Prvá fáza asanácie výbuchom plynu zničeného bytového domu na Mukačevskej ulici v Prešove je ukončená. Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, špecializovaná stavebná firma z Českej republiky úspešne dokončila všetky práce na demolácii bytovky v stredu popoludní. “Vďaka enormnému úsiliu a nasadeniu ôsmich pracovníkov sa podarilo prvú fázu asanácie bytového domu zvládnuť v rekordne krátkom čase za tri dni“ informoval Tomek.

Demolácia bytovky v Prešove

Ako dodal, mesto po celkovej asanácii bytového domu v čo najkratšom čase zabezpečí odvoz a uskladnenie sutín z Mukačevskej ulice. „Presný postup koordinujeme s firmou, ktorá bude sutiny vyvážať, v súčinnosti s Odborom starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade v Prešove. K samotnému vývozu však pristúpime až na základe usmernenia z Policajného zboru SR,“ uviedol Tomek.

Nešťastie v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, ktoré sa odohralo v piatok 6. decembra, má sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. Nútene sú stále evakuovaní obyvatelia 69 bytov. V Prešove naďalej platí vyhlásená mimoriadna situácia. „Mimoriadna situácia v Prešove potrvá, kým nebudú ukončené záchranné práce a kým nepominú všetky okolnosti ohrozujúce život a zdravie občanov,“ dodal hovorca mesta.