Foto: padigear.com

Na projekte spolupracujú združenie potápačov a výrobca ekologického oblečenia.

Organizácia združujúca potápačov sa rozhodla vyrábať tvárové masky z plastových fliaš, ktoré našli v oceáne. Profesionálne združenie inštruktorov potápania (Professional Association of Diving Instructors – PADI) spolupracuje na projekte so spoločnosťou Rash’R, ktorá predáva ekologické športové oblečenie.

Jedna maska stojí 20,4 dolára (v prepočte približne 22 eur) a dodávajú k nej aj päť filtrov. Autori uviedli, že cena zodpovedá nákladom na výrobu a nič na tom nezarobia.

“Neprofitujeme z tohto produktu. Sme organizácia, ktorá to robí so srdcom a dušou. Záleží nám na oceánoch a našej potápačskej komunite a chceme si dať ruku na srdce a vyhlásiť, že na týchto zložitých časoch nezarábame,” povedala predstaviteľka PADI Lisa Nicklin.

Pri dizajne masiek sa inšpirovali morskými živočíchmi, akými sú žraloky alebo manta

Jeden z produktov je vhodný aj pre deti od štyroch do desať rokov. Doteraz majú viac ako 15-tisíc objednaných masiek, pričom museli urýchliť výrobu, aby stíhali vyhovieť dopytu. Nicklin vyhlásila, že podcenili situáciu a nečakali takýto záujem. Na základe doterajších objednávok masky pomohli odstrániť a znova použiť 574 kilogramov odpadu z oceánu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )