Foto: Unsplash.com

Už niekoľko rokov po sebe bolo Fínsko vyhlásené za najšťastnejšiu krajinu na svete.

V čom spočíva tajomstvo obyvateľov tejto krajiny? Rozhodli sa, že si recept na šťastie nenechajú len pre seba a podelia sa oň so svetom prostredníctvom online lekcií.

Tretí rok po sebe bolo podľa štatistík World Happiness Ranking vyhlásené za najšťastnejšiu krajinu na svete Fínsko. Náladu im nepokazila dokonca ani pandémia, ktorá už niekoľko mesiacov ovplyvňuje každý aspekt nášho života. Aj keď sa na šťastí Fínov podieľa mnoho aspektov, vrátane životného štýlu, príjmu či vzdelania, v lekciách o šťastí nebudete počúvať o ich zdravotníctve či školstve. Ako informuje portál Travel and Leisure, dozviete sa, aké sú ich každodenné zvyky, ktoré im dokážu pocit šťastia zabezpečiť.

Foto: unsplash

Sauna, ľadové kúpele a kulinárske zážitky

Každá z online hodín bude mať 60 minút a miestni experti počas nich predstavia denné aktivity, vďaka ktorým sú šťastnejší. Zaoberať sa budú napríklad tým, čo jedia, ako cvičia, ako relaxujú a ako trávia svoj voľný čas. Najbližšiu lekciu o šťastí si môžete pozrieť už 22. mája, ďalšiu 29. mája a ďalšie dve 6. a 12. júna. Lekcie si môžete pozrieť na YouTube, ale aj prostredníctvom Facebooku.

Medzi prednášajúcimi bude napríklad žurnalistka Päivikki Koskinen, ktorá vám prezradí, prečo má rada sauny a ľadové kúpele. Šéfkuchár Sasu Laukkonen sa zas zameria na šťastie spôsobené kulinárskymi zážitkami. Lekcie šťastia sú súčasťou programu Rent a Finn, ktorý bol odštartovaný ešte v roku 2019. V rámci programu mohli návštevníci stráviť celý deň s obyvateľom Fínska a sledovať, vďaka čomu je šťastný.

Travel and Leisure
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )