FINK predstavil svojho bratislavského predskokana, bude ním britský objav Douglas Dare

Advertisements

Necelé dva týždne ostávajú do februárového koncertu úspešnej britskej formácie FINK na Slovensku. Kapela vedená charizmatickým frontmanom Finom Greenallom, ktorá sa u nás zastaví v rámci aktuálneho turné „Hard Believer Tour“, prezradila, kto si zahrá ako jej predskokan v utorok 10. februára v bratislavskom klube MMC.

fink_predskokan

Zdá sa, že britské kapely majú špeciálny talent, privádzať si so sebou počas svetových turné nevšedné mladé talenty. Výnimkou nie je ani formácia FINK, ktorá bude koncertovať už o pár dní v Bratislave. Na svoj jediný slovenský koncert si privedie predskokana priamo z britských ostrovov.

Vyzerá to nielen na jeden, ale hneď dva mimoriadne koncertné zážitky v jediný večer. Už 10. februára totiž vystúpi v Majestic Music Clube celosvetovo uznávaná britská formácia FINK. Skôr než príde na javisko, o zábavu publika sa postará mladý hudobník, spevák a skladateľ DOUGLAS DARE. Novým britským objavom sa pýši londýnsky label  Erased Tapes, špecializovaný prevažne na avant-garde music. Pod jeho ochrannými krídlami Douglas debutoval v roku 2013 s EP “Seven Hours” a o rok neskôr s debutovým albumom “Whelm”, ktorý predstavil v máji minulého roka na turné v piatich európskych krajinách. Naposledy upútal pozornosť kritiky i fanúšikov atmosférickým videoklipom k singlu “Nile”.

Pútavou atmosférou, ktorú dokáže svojím prejavom a skladbami vytvoriť DOUGLAS DARE rozhodne zapadne do atmosféry šou, ktorej bude kraľovať hlavná hviezda večera, FINK. Ten pripomína, že sa už na slovenských fanúšikov teší aj s celým koncertným tímom: “Prídeme v kompletnom zložení a tentokrát nás bude sprevádzať aj náš osvedčený gitarista Chris Nicholls. Niektoré skladby z nového albumu je totiž nemožné  zahrať iba s triom a nechceli sme, aby som ja alebo bubeník Timmy museli stráviť celú šou tancujúc medzi laptopom a gitarovými pedálmi či bicími. Takže Chris prinesie riffy a podklady a navyše aj príjemný pohľad pre dámy v publiku (smiechu). Rob, náš zvukový inžinier je už legenda a Argy, náš svetelný technik je skutočný génius, takže veríme, že spoločne dáme publiku, čo chce, niečo, čo nebude očakávať a snáď ešte viac…” uzatvára FINK.   

Vstupenky na bratislavský koncert sú v predaji exkluzívne cez Predpredaj.sk.Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements