Michal Blaško / / Kultúra
Necelé dva týždne ostávajú do februárového koncertu úspešnej britskej formácie FINK na Slovensku. Kapela vedená charizmatickým frontmanom Finom Greenallom, ktorá sa u nás zastaví v rámci aktuálneho...

Necelé dva týždne ostávajú do februárového koncertu úspešnej britskej formácie FINK na Slovensku. Kapela vedená charizmatickým frontmanom Finom Greenallom, ktorá sa u nás zastaví v rámci aktuálneho turné „Hard Believer Tour“, prezradila, kto si zahrá ako jej predskokan v utorok 10. februára v bratislavskom klube MMC.

fink_predskokan

Zdá sa, že britské kapely majú špeciálny talent, privádzať si so sebou počas svetových turné nevšedné mladé talenty. Výnimkou nie je ani formácia FINK, ktorá bude koncertovať už o pár dní v Bratislave. Na svoj jediný slovenský koncert si privedie predskokana priamo z britských ostrovov.

Vyzerá to nielen na jeden, ale hneď dva mimoriadne koncertné zážitky v jediný večer. Už 10. februára totiž vystúpi v Majestic Music Clube celosvetovo uznávaná britská formácia FINK. Skôr než príde na javisko, o zábavu publika sa postará mladý hudobník, spevák a skladateľ DOUGLAS DARE. Novým britským objavom sa pýši londýnsky label  Erased Tapes, špecializovaný prevažne na avant-garde music. Pod jeho ochrannými krídlami Douglas debutoval v roku 2013 s EP “Seven Hours” a o rok neskôr s debutovým albumom “Whelm”, ktorý predstavil v máji minulého roka na turné v piatich európskych krajinách. Naposledy upútal pozornosť kritiky i fanúšikov atmosférickým videoklipom k singlu “Nile”.

[youtube dM11B4Ieba8 720 410]

Pútavou atmosférou, ktorú dokáže svojím prejavom a skladbami vytvoriť DOUGLAS DARE rozhodne zapadne do atmosféry šou, ktorej bude kraľovať hlavná hviezda večera, FINK. Ten pripomína, že sa už na slovenských fanúšikov teší aj s celým koncertným tímom: “Prídeme v kompletnom zložení a tentokrát nás bude sprevádzať aj náš osvedčený gitarista Chris Nicholls. Niektoré skladby z nového albumu je totiž nemožné  zahrať iba s triom a nechceli sme, aby som ja alebo bubeník Timmy museli stráviť celú šou tancujúc medzi laptopom a gitarovými pedálmi či bicími. Takže Chris prinesie riffy a podklady a navyše aj príjemný pohľad pre dámy v publiku (smiechu). Rob, náš zvukový inžinier je už legenda a Argy, náš svetelný technik je skutočný génius, takže veríme, že spoločne dáme publiku, čo chce, niečo, čo nebude očakávať a snáď ešte viac…” uzatvára FINK.   

Vstupenky na bratislavský koncert sú v predaji exkluzívne cez Predpredaj.sk.

Komentovať (0)