Foto: Amazon Studios

Aj napriek tomu, že to vyznieva opačne, svet modelingu môže byť niekedy peklo na Zemi.

Žiara reflektorov, neustála pozornosť, každý deň iné mesto a absolútne neprimerané nároky. Modelky majú mnohokrát na prvý pohľad ideálny život, ktorý by im závidela každá žena. Opak však môže byť pravdou. Nie každý môže mať šťastie a cesta na samotný vrchol býva veľmi tŕnistá.

Gia

ČSFD: 79 %

IMDB: 7/10

Tento televízny film Michaela Cristofera obsadila v hlavnej Angelina Jolie. Stvárnila modelku menom Gia Marie Curangi, ktorá bola známa ako osobitá a neposlušná kráska. Jej kariéra rástla raketovým tempom a ona sa nechala uniesť slávou aj peniazmi. Tento film sleduje jej pozoruhodný príbeh, ktorá drogovou závislosťou len začal.

The Model

ČSFD: 47 %

IMDB: 5,8/10

V tomto dánsko-poľskom filme si hlavnú úlohu zahrala pôvabná Maria Palm. Stvárnila modelku na vzostupe menom Emma. Snaží sa dostať na vrchol a preraziť na parížskej módnej scéne. Honbu za kariérou sprevádza jej veľmi nebezpečná silná obsesia módnym fotografom menom Shane White.

The Neon Demon

ČSFD: 53 %

IMDB: 6,2/10

Jessie je mladé dievča, ktoré sníva o bohatstve a sláve. Odchádza preto do Los Angeles, aby dobyla svet modelingu. Za pomoci tých správnych kontaktov sa jej čoskoro podarí dostať sa na výslnie, no tento vzostup však sprevádza mnoho negatívnych faktorov. Film je plný krutosti, ega a poškodeného zmýšľania. Snímka poukazuje na to, že všetci máme v sebe zakódované aj takéto vlastnosti.

Darling

ČSFD: 73 %

IMDB: 7,2/10

Tento dánsky film uzrel svetlo sveta minulý rok. Režírovala ho talentovaná, no prehliadaná Birgitte Stærmose a hlavné úlohy obsadili Danica Curcic obľúbený Gustaf Skarsgård. Danica hrá baletku Darling, ktorá je vďaka svojmu nadaniu celosvetovo známa. Postretnú ju však zdravotné problémy a tie pošlú jej kariéru na dno…

Valerie

IMDB: 7,1/10

Film Birgit Möllerovej ukazuje presne to, ako ťažko vníma úpadok svojej kariéry modelka, ktorá je vymenená za mladšiu verziu seba. Objektív ju miloval, rovnako ako zástupy fanúšikov a modelingové agentúry. Teraz je však čas na zmenu, no cez sa Valerie tak ľahko neprenesie.

Lipstick

ČSFD: 61%

IMDB:  5,3/10

Film Lipstick sleduje príbehy modelky, ktorú si zahrala krásna Margaux Hemingway. Tá je znásilnená učiteľom hudby svojej mladšej sestry. Počas súdeného procesu však nedokáže preukázať vinu páchateľovi. Ten z pomsty znásilní aj jej sestru a ona vezme spravodlivosť do vlastných rúk.

Trois couleurs: Rouge

ČSFD: 85 %

IMDB: 8,1/10

Three Colours: Red je záverečným filmom trilógie s názvom Three Colours, ktorá vznikla vo francúzsko-poľskej koprodukcii. Tento film je tým najlepším, čo vyšlo z pera poľského režiséra a scenáristu Krzysztofa Kieślowskeho. Okrem toho, že je film citlivo prepracovaný do detailov ponúka aj otvorený pohľad do ľudskej duše. Pravdepodobne ide o najväčší klenot, aký deväťdesiatky ukrývajú. Kieślowski dokonale rozumie ľuďom a ich pocitom a práve vďaka tomu, dokázal na plátno preniesť nie len unikátny príbeh, ale aj každý jeden pocit, ktorý postava prežíva. Či už je to strach, beznádej, bolesť alebo smútok, každá jedna emócia je tu vyobrazená tým najoriginálnejším a najuveriteľnejším, aký filmový svet kedy videl.

Pozri aj: Sex, intrigy a vraždy v rodine. Takto vyzerá Hra o tróny z pohľadu chladnej a brutálnej európskej histórie

0
Uložiť článok
Komentovať