foto: MoviestillsDB.com

Je tu utorok a s ním náš filmový prehľad.

Aj za posledný týždeň sa toho dosť udialo vo svete filmu a televízie. My sme tu s naším filmovým prehľadom, aby sme tieto udalosti zmapovali. Podobne, ako každý týždeň, aj tentoraz sa môžete tešiť na niekoľko pútavých trailerov, premiér či noviniek.

Ford V. Ferrari dostal prvý trailer

Christian Bale a Matt Damon sú fantastickí herci, na ktorých sa môžete tešiť pokope v novom filme režiséra Jamesa Mangolda. Film rozpráva o britskom pretekárovi Kenovi Milesovi, ktorého si zahral Bale. Vo filme ho najme ikonický dizajnér Carroll Shelby (Damon), aby pracoval pre Henryho Forda II. Film sa odohráva v 60. rokoch a rozpráva príbeh amerických dizajnérov a inžinierov, ktorí svetu predstavili veľdielo s názvom Ford GT40. Auto zostrojené k tomu, aby na preteku Le Mans prekonalo legendárne Ferrari. Na hviezdami nabitú premiéru, v ktorej nebudú chýbať ani Jon Bernthal či Caitriona Balfe, sa môžeme tešiť už 14. novembra.

Pôvodné obsadenie Jurského parku by sa malo vrátiť do Jurského sveta

Bryce Dallas Howard v interview vyzradila niečo, na čo fanúšikovia Jurského parku čakali celé roky. Po boku postavy Howard, Claire Dearing sa teda zjavne objaví originálne obsadenie. V pokračovaní Jurského sveta tak zrejme nebude chýbať Jeff Goldblum, Laura Dern či Sam Neil. O postavách Dern a Neila toho veľa nevieme už od Jurského parku 3. Ak ich však majú tvorcovia v pláne opäť zapojiť do tohto úžasného univerza, určite sa máme na čo tešiť.

Štúdio Marvel chce zlákať Reevesa

Keanu Reeves je už viac pojmom, ako menom a v súčasnosti exceluje v treťom pokračovaní Johna Wicka. Nemôžeme sa teda čudovať, že s finančným a kritickým úspechom filmu sa hercovi stále sypú tie najprestížnejšie ponuky. Po novom, o hviezdu Matrixu javí záujem aj Marvel. Reeves si mal pôvodne zahrať v Captain Marvel, no kvôli nakrúcaniu Johna Wicka túto úlohu odmietol. 54-ročný herec je však stále dosť lukratívny na to, aby oňho štúdio stále javilo záujem. Podľa všetkého bola Reevesovi ponúknutá úloha vo filme The Eternals, kde by sa mala ukázať aj Angelina Jolie. Vyjednávanie so medzi hercom a štúdiom však ešte stále prebieha.

Najstrašidelnejší film roku 2017 prichádza na Netflix

Ak spánok nepatrí k vašim obľúbeným činnostiam, máme pre vás dobré správy. Film, ktorý si získal titul najstrašidelnejšia snímka roku 2017, prichádza na Netflix. Vo filme s názvom It Comes At Night si hlavnú úlohu zahral Joel Edgerton, ktorý v súčasnosti stvárňuje Eltona Johna vo filme Rocketman. Nenechajte sa však zmiasť It Comes At Night na vás nebude skákať, no skôr stavia svoje strašenie na osvedčenú kartu menom Blair Witch.

Dom Tonyho Soprana môže byť váš

Síce sa to nezdá, no odkedy sa Sopranovci, jeden z najlepších seriálov modernej doby, začali vysielať, prešlo už 20 rokov. Ikonický dom, v ktorom bývala hviezda seriálu Tony Soprano (James Gandolfini) môže byť aj váš. Samozrejme ak máte 3,4 milióna amerických dolárov na útratu. Praví majitelia domu, pán a pani Recchiovci sa rozhodli, že svoje sídlo na predmestí New Jersey predajú. Dom má v skutočnosti hodnotu približne 1,6 milióna, no majitelia sa domnievajú, že jeho popularita hodnotu značne dvíha.

Robert Pattinson bude oficiálne Batmanom

Keď sa na verejnosť dostali chýry o tom, že by si Robert Pattinson mal zahrať nového Batmana, jedna skupina ľudí mykla plecom a žila svoje životy ďalej tak, ako predtým. Tá druha sa pustila do podpisovanie petície proti tomuto rozhodnutiu. Dobrou správou je, že Pattinson ostáva vo filme Matta Reevesa v úlohe Batmana. Nový film z DC univerza uvidíme v lete 2021.

Harrison Ford to potvrdil

Ikonický herec, ktorý dal tvár projektom ako Star Wars, Blade Runner a v neposlednom rade Indiana Jones, je späť. S novým filmom o Indianovi Jonesovi. Ford predstavil postavu Indyho publiku prvýkrát takmer pred 40 rokmi. Stalo sa tak v roku 1981 s Dobyvateľmi stratenej archy. Teraz už 76-ročný herec poznamenal, že je jediný, kto by kedy mohol stvárniť postavu Indyho. Na piaty film s Indianom Jonesom sa môžeme tešiť do dvoch rokov.

Mac Miller dostane vlastný dokument

Filmár CJ Wallis pracuje na vzniku dokumentu o zosnulom raperovi, ktorý sa v septembri minulého roku predávkoval vo svojom dome v Los Angeles. Smrť mladého muzikanta zanechala hlbokú jazvu v hip hipovej komunite, aj medzi fanúšikmi. Wallis na svojom Twitteri informoval, že budúci rok začne so zberom materiálu pre dokumentárny film. Filmár už má na konte spolupráce so zvučnými menami ako sú Wiz Khalifa, Lil Wayne či 2 Chainz.

V Anglickom Primarku bude otvorená kaviareň v štýle Priateľov

Aj napriek tomu, že od premiérového vysielania poslednej epizódy Priateľov ubehlo už 15 rokov, tento ikonický deväťdesiatkový seriál sa stále teší veľkej obľube a zarába absurdné peniaze. Zrejme tak nie je prekvapením, že britský Primark naviazal partnerstvo s Warner Bros. a otvára kaviareň v štýle Central Perk Café. Tiež otvára oddelenie so severnými a oblečením v štýle Priateľov a tak seriálovým nadšencom pribúda na psom ostrove ďalšia nevyhnutná zastávka.

Seriálové HALO sa má podobať na Game of Thrones

Stanica Showtime má veľké ambície v súvislosti so seriálovou adaptáciou obľúbenej videohry HALO. Pochopiteľne, tvorcovia nechcú zapojiť do seriálu draky ani stredoveké bitky. V súvislosti s výpravou, dejovým rozsahom a komplexne vyvinutými postavami však chcú pokračovať tam, kde HBO skončilo. HALO je u xBoxových hráčov mimoriadne obľúbenou sériou a tak to bude mať Showtime podobne náročné ako Netflix s pripravovaným Zaklínačom.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )