Foto: CD Projekt Red

Je tu utorok s ním náš filmový prehľad.

Tak ako tento každý utorok, aj tentoraz vám prinášame náš tradičný filmový prehľad. Okrem tradičných trailerov a premiér prichádzame aj s niekoľkými vzrušujúcimi novinkami, na ktoré by ste určite mali zamerať svoju pozornosť. Medzi tie pochopiteľne patrí aj udalosť tohto týždňa, ktorou je Keanu Reeves v novom projekte s názvom Cyberpunk 2077.

DC uviedlo seriál Swamp Thing

A zrušilo ho. Vo väčšine prípadov, kedy sa seriál zruší, sa tak stane až po odvysielaní prvej série. DC sa však rozhodlo, že svoj seriál Swamp Thing zruší hneď týždeň po premiére prvej epizódy. Toto je skutočne netradičný postup. Pôvodne domnienky smerovali k umeleckým nezhodám medzi štúdiami DC a Warner Bros., v ktorých mal podstatnú úlohu zohrávať aj režisér James Wan. Ukázalo sa však, že tieto domnienky nie sú pravdivé a seriál, ktorý vrelo privítali diváci aj kritici, bol nakoniec zrušený kvôli problémom s financovaním. Jeho pôvodný rozpočet, ktorý sa pohyboval okolo 80 miliónov, bol nakoniec zosekaný na polovicu.

Kevin Hart si zahrá v remaku Scrooged

Kevin Hart priniesol americkému publiku relatívne milé spracovanie francúzskeho titulu Nedotknuteľní. Dopadlo to samozrejme tak, že hollywoodske spracovanie sa k pôvodnému filmu nepriblížilo ani zďaleka, no zároveň výsledok nebol tak katastrofálny, ako kritizujúci diváci očakávali. Hart sa teraz púšťa do ďalšieho remaku. Nový kabát dostane titul Scrooged, ktorý je adaptáciou klasického Dickensnovho príbehu, Vianočná koleda. Uvidíme čo teda vzíde z tohto remaku, v ktorého pôvodnej verzii z roku 1988 si zahrali Bill Murray. Môžeme sa pritom nazdávať, že štúdio Paramount čerpá zo svojho úspechu v 80. rokoch, keďže mimo iného prichádza s pokračovaním Terminátora, Eddieho Murphyho stiahlo na pokračovanie Coming to America, a tiež pripravuje s Tomom Cruisom pokračovanie Top Gunu.

Novinári už videli Toy Story 4

Toy Story 4 dostalo prvé reakcie. Niekoľko šťastných novinárov už malo možnosť vidieť štvrté pokračovanie Toy Story. Presne tak, ako by sa dalo očakávať, si film získal samú chválu. Okrem všeobecného uznania však bola vyzdvihnutá aj úroveň animácie, s ktorou sa v Pixare naozaj vyhrali. K nadupanému tímu hercov za mikrofónmi sa tentoraz pridal aj Keanu Reeves, ktorý stvárnil úlohu hračky kaskadéra a podľa všetkého zožal väčšinu pozornosti. Práve pre hviezdne obsadenie odporúčame sledovať film v originálnom znení.

Animovaní X-Meni sa vrátia na obrazovky

Tvorcovia animovaných seriálových X-Menov chcú svoje dielo opäť prebudiť k životu. Odkedy značka X-Menov patrí pod Disneyho, zrejme ju budú čakať veľké veci. Obnovenie klasického seriálu je rozhodne jednou z nich. Dlhodobý dizajnér X-Menov, Larry Houston sa bude spoločne s tímom bývalých tvorcov zaoberať tým, kde seriál v roku 1997 skončil. Chvíľu si zrejme počkáme, no nedá sa pochybovať o úsudku Disneyho, kedže X-Meni boli jedným z prvých seriálov svojho druhu, ktorý dosiahol tak vysoký úspech na obrazovkách.

Muži v čiernom sa vracajú na strieborné plátno

Muži v čiernom sú späť. Síce bez Willa Smitha a Tommyho Lee Jonesa, no na revanš sme dostali Liama Neesona. Hlavných úloh sa pritom zhostia Tessa Thompson a Chris Hemsworth. Film sa bude tentokrát sústrediť na nepriateľa, ktorý rozhodne nebol očakávaný. Agenti totiž budú musieť už od štvrtku čeliť niekomu zo svojich vlastných radov.

Rýchlo a zbesilo má nového člena

John Cena sa pridal k obsadeniu Rýchlo a zbesilo. Ale to len pre prípad, že by ste mali v živote málo testosterónu. Uvidíme či sa v budúcnosti do série presťahuje aj zbytok WWE ansámblu, no v každom prípade túto správu nemôžeme hodnotiť ako negatívnu. Pre Cenu sa tu určite nájde ideálna úloha. V súčasnosti sa môžeme tešiť na príchod titulu Hobbs and Shaw, ktorý pod vlajkou Rýchlo a zbesilo vychádza už v auguste.

Django/Zorro

Tarantino pripravuje adaptáciu komiksu Django/Zoro. Toto možno nie je fakt, o ktorom vie väčšina fanúšikov režiséra, no po uvedení Divokého Djanga do kín, vyšiel aj komiks o hrdinovi divokého západu, ktorý spojil svoje sily s legendárnym Zorrom. Teraz sa tak stane aj na striebornom plátne. Zatiaľ však nie je jasné, akú úlohu bude v produkcii filmu Tarantino zohrávať, keďže réžie sa ujme Jerrod Carmichael. Dej sa pochopiteľne odohráva po filme Django Unchained, kedy hlavný hrdina stretáva Diega de la Vegu a.k.a. Zorra.

2019 je rok Keanu Reevesa

Cyberpunk 2077 bol očakávaný poriadne dlho a na tohtoročnej E3 bol publiku odhalený nový trailer. Je jasné, že sa máme na čo tešiť, čo naznačuje už len samotný fakt, že hra je dielom štúdia CD Projekt Red, ktoré má na konte napríklad vývoj Zaklínača. Najväčším prekvapením bol však Keanu Reeves, ktorý sa objavil v závere traileru. Toho dostala do hry fullbody motion technológia, takže to nie je len jeho hlas, na čo sa môžeme tešiť.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )