Foto: Screenshot: Nightingale, IFC Films

Trúfnete si naň?

Od hororov majú rôzni diváci rôzne očakávania. Na Slovensku ich spája najmä sťažovanie sa na to, že horory dnes nie sú tak strašidelné, ako kedysi, čo pochopiteľne nie je pravda. Čo však pravdou ostáva je tiež fakt, že diváci od hororov chcú, aby boli hrozivé. Práve o tomto aspekte hovorí portál LAD Bible. Diváci v Austrálii ho totiž pri premiére filmu Nightingale mierne podcenili.

A keď vravíme mierne, myslíme tým poriadne. Horor je zasadený do 18. storočia a rozpráva príbeh 21-ročnej odsúdenej Írky, ktorá baží po pomste kvôli zverstvám, ktoré boli napáchané na jej rodine. Väčšina divákov sa podľa austrálskeho spravodajského webu News.com.au domnievala, že film zachádza priďaleko a sálu opustila už po 20 minútach premietania.

moviestillsdb.com

Znásilnenia, vraždy, krv…

V prvej polovici filmu môžeme vidieť scénu, v ktorej hlavnú hrdinku znásilní skupina mužov. Iní diváci zas opúšťali kino kvôli zobrazenému násiliu, páchaného na deťoch. Johnny Oleksinski sa vo svojej recenzii pre New York Post vyjadril, že tiež nebol z filmu nadšený a dokonca poznamenal, že jeho jediným účelom bolo desiť publikum. Opáčte trailer a posúďte sami.

Je teda viac než zjavný rozdiel medzi hororom, ktorý je strašidelný a filmom, ktorý trýzni diváka nechutne detailnými násilnými scénami. Režisérka Jennifer Kent sa však zverila pre portál First Showing, že bolo pre ňu veľmi náročné film vytvoriť a tiež, že bola na pokraji svojich ľudských síl. Na Twitteri sa nájde niekoľko recenzií, ktoré si o filme nevytvorili tak negatívny obraz, no dokázali oceniť aj jeho umelecký zámer.

Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál
ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )