Foto: MovieStillsDB

Je tu utorok a s ním aj náš tradičný filmový prehľad.

Tak ako každý týždeň aj tentokrát vám prinášame novinky zo sveta filmu, premiéry a trailery. Žiaľ, posledný týždeň vo svete filmu nielen dával, ale aj bral. Adam Sandler si na Twiteri uctil smrť mladého herca Camerona Boyca, Vládkyňa zla prichádza s druhým pokračovaním a producenta Vlka z Wall Street obvinili z prania peňazí.

Nový Joker nebude súvisieť s komiksom

Todd Phillips, režisér a scenárista nového dramatickej snímky o Jokerovi, sa nechal počuť, že príbeh sa nebude opierať o klasický backstory z komiksov. Podľa magazínu Vulture, prišiel Philips s celkom novým vlasntým nápadom, ako asi mohol vyzerať vznik takej postavy ako je Joker. Film teda nebude o záporákovi, ktorého môžeme poznať z filmov či komiksov o Batmanovi, ale o protagonistovi, ktorý sa Jokerom stáva. Maniaka z Gotham City teda zrejme pochopíme aj z ľudskej stránky. Musíme si na to však počkať do 4. októbra.

Vládkyňa zla je späť s novým trailerom

Vládkyňa zla sa nám predstavila v prvom filme v roku 2014. Jeho dej bol založený na klasickej disneyovke, Šípová Ruženka. Angelina Jolie sa teraz vracia v úlohe jednej z najznámejších záporných postáv z Disneyho sveta, Vládkyne zle. Film opäť preskúma komplikovaný vzťah medzi rohatou vílou a Šípovou Ruženkou, ktorú opäť stvárni Elle Fanning. Film režíruje Joachim Rønning, ktorý má na konte napríklad filmy ako Kon-Tiki alebo Piráti Karibiku: Salazarova pomsta.

Sarah Paulson sa v novej sérii AHS neobjaví

Hororový seriál, ktorý sa naprieč rokmi vysielania stal kultom televízie FX sa vracia s ďalšou sériou. Ako však upozorňuje portál Comig Soon, hviezda seriálu Sarah Paulson sa v ôsmej sérii s podtitulom 1984 neobjaví. Tak ako v predošlých sériách, aj tento raz uvidíme Emmu Roberts či ďalšie hviezdy seriálu. Ten okrem iného nabral aj ďalšiu posilu, ktorou je olympijský lyžiar a nositeľ zlatej medaily, Gus Kenworthy.

Samuel L. Jackson si zahrá v novom SAWku

V pokračovaní klasickej hororovej série SAW si zahrá Chris Rock a jeho otca by podľa všetkého mal stvárniť Samuel L. Jackson. L. Jacksona momentálne môžeme vidieť v kinách, kde opäť stvárňuje Nicka Furyho v novom Spider-Manovi a tiež v netflixáckom pokračovaní Shafta. Na novom SAW filme budú pracovať dlhoroční producenti série, Mark Burg a Oren Koules a malo by ísť o reboot.

Halle Berry ako Malá morská panna?

Alebo aj nie. V posledných dňoch mohol byť internet svedkom naozaj veľmi bizarnej situácie. Celá absurdnosť sa začala momentom, keď si 19-ročnú Halle Bailey, ktorá bola do úlohy Ariel obsadená, fanúšikovia pomýlili s Halle Berry. O chvíľu na to však začala rasová kritika, keďže veľkému množstvu ľudí sa nepáčilo, že Ariel by mala byť Afroameričanka. Niektorí ľudia sa svoj rasizmus dokonca snažili obhájiť „vedou“, vrámci čoho padali tvrdenia o tom, že pod vodou nie je Slnko a tak musí byť Malá morská panna biela. Hranú verziu Disneyho kultu zrežíruje Rob Marshall, ktorý stojí za muzikálom Chicago či pokračovaním Pirátov Karibiku: Na vlnách podivna.

Hollywood prišiel o detskú hviezdu

Tento týždeň nie je pre svet filmu len veselý, keďže sme prišli o mladého herca Camerona Boyca, ktorý mal len 20 rokov. Preslávil sa najmä spoluprácou s Adamom Sandlerom na filme Dospeláci a aj na jeho druhom pokračovaní. Sandlerova reakcia na tragickú smrť zasiahla mnoho fanúšikov. Herec na Twitteri napísal: „Ďakujeme, Cameron, za všetko, čo si nám dal. Mohlo toho byť ešte omnoho viac. Máme zlomené srdcia. Myslíme na tvoju rodinu a vzdávame najhlbšiu sústrasť.“ Cameron Boyce zomrel na následky záchvatu, ktorý bol dôsledkom jeho bližšie nešpecifikovaného zdravotného stavu.

Rami Malek nechce byť terorista

Rami Malek, hviezda seriálu Mr. Robot a Bohemian Rhapsody, kývol na to, že stvárni postavu záporáka v novom Bondovi, no stanovil si jasné podmienky. Keďže si zahrá postavu arabského teroristu, predtým ako s úlohou súhlasil, musel dôsledne avizovať, že motívy jeho postavy nesmú byť náboženského charakteru. Aj napriek intenzívnemu boju proti rasizmu v Hollywoode sú rasové stereotypy voči arabským postavám stále veľmi aktuálne a Rami, ktorý je egyptského pôvodu, je odhodlaný proti tomu bojovať.

Mulan má prvý trailer

Najodvážnejšia nezávislá Disneyho princezná, Mulan, prichádza s prvým trailerom. Film bude mať premiéru budúci rok, no už teraz spôsobil značné znepokojenie. Fanúšikom sa nepáči, že v traileri nebolo možné vidieť obľúbenú postavu draka Mushu. Ten sa v filme nakoniec objaviť podľa Disneyho ani nemá, no postava Fénixa má zastávať podobnú úlohu. Okrem iného, Disney vypustil aj postavu Shanga a fanúšikovia začínajú byť znepokojení.

Producent Vlka z Wall Street bol obvinený z prania peňazí

Riza Aziz, ktorý vlastní produkčnú spoločnosť Red Granite Pictures bol obvinený z korupcie a prania peňazí. Peniaze, ktoré prišli z niekoľkomiliardového fondu od malajskej vlády, mal Aziz spreneveriť a následne z nich financovať filmy Ocko je doma, Blbý a blbší sú späť či Vlk z Wall Street. Aziz bol zatknutý malajskou protikorupčnou komisiou a následne bol prepustený na kauciu v hodnote 240-tisíc dolárov. Ak sa obvinenia preukážu ako pravdivé, Aziz môže čeliť väzeniu až na 5 rokov a tiež uhradeniu mastnej pokuty.

Forrest Gump oslavuje 25. narodeniny

Ťažko sa tomu verí, no Forrest Gump má už 25 rokov. Film bol vydaný v roku 1994 a je rovnako starý ako napríklad kultové Pulp Fiction. Film režíroval Robert Zemeckis, ktorý už mal predtým na konte napríklad Návrat do budúcnosti a neskôr vytvoril Polárny Expres a Vianočnú koledu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )