Foto: TS k filmu Sviňa

Slovenský film Sviňa si udržiava divácky záujem.

Druhý víkend priniesol politickému thrilleru, ktorému patrí post najúspešnejšej slovenskej filmovej novinky, 79.401 divákov. „Urobil rekord s najlepším druhým víkendom v histórii spomedzi všetkých filmov uvádzaných v slovenských kinách,“ informovala TASR PR manažérka filmu Perla Žinčíková.

Film prekonáva aj zahraničné tituly

Ako ďalej uviedla, návštevnosť Svine za druhý víkend prekonala aj úspechy snímok Trhlina, Čiara, Únos, ale aj Avengers: Endgame či Bohemian Rhapsody. Celkovo si film Mariany Čengel Solčanskej a Rudolfa Biermanna pozrelo 226.862 divákov.

Foto: TS k filmu Sviňa

Ponuku v kinách rozšírila tento týždeň aj verzia Svine s maďarskými titulkami. Príbeh mafiána Wagnera pohybujúceho sa vo svete najvyššej politiky bude mať premiéru aj v Českej republike – od 20. februára. „Nakrútili sme univerzálne platný film o boji dobra a zla a verím, že tomuto odkazu porozumie aj divák v Česku,“ komentovala českú kinodistribúciu snímky Čengel Solčanská.

Okrem Jozefa Vajdu v titulnej postave mafiána Wagnera sa v ďalších úlohách divákom predstavia Diana Mórová, Marko Igonda, Gabriela Marcinková, Daniel Heriban a mladí herci Dana Droppová, Petra Dubayová, Mária Schumerová a Andrej Remeník.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )