Foto: IMDB

Neubehlo veľa času odkedy Steven Soderbergh predstavil svoj posledný film Logan Lucky.

V tejto kriminálnej komédii odhalil osudy írskych bratov, ktorí neoplývali inteligenciou ani šťastím, no rozhodli sa aj napriek tomu ukradnúť 14 miliónov dolárov. Soderbergh skutočne vie, ako má vyzerať dobrý film a dokonca ho vie aj spraviť. Zrejme však mal pocit, že stagnuje alebo že dostatočne nevyužíva vo svoj prospech dnešnú modernú dobu. Rozhodol sa teda pozdvihnúť hranice a celý svoj najnovší film s názvom Unsane natočil na iPhone 7.

Filmy o lúpežiach by bez Soderbergha boli dnes zrejme niečím celkom iným. V Unsane však ukazuje, že dokáže ovládnuť aj iný než akčný žáner. To už síce dokázal vo filmoch ako Erin Brokovich alebo Liberace, no tentokrát sa vydal do nepreskúmaných vôd a natočil svoj prvý horor. Američania môžu na domácej pôde vidieť jeho strašidelný debut už 23. marca, no či a kedy sa dostaví k nám, je otázne.Vo filme oscarového režiséra si zahrali Claire Foy, ktorú môžete poznať zo seriálu The Crown, Joshua Leonard z filmu Blair Witch či starú známu Juno Temple. V tomto mysterióznom horore rieši hlavná postava rozdiel medzi strachom a realitou. Pokiaľ sa na film pozriete bez toho, aby ste vedeli, že bol natočený na smartfón, nepoznali by ste rozdiel medzi zábermi od Apple šošovky a profesionálnej kamery. Soderbergh sľubuje netradičné rozprávanie a zaujímavé zvraty, takže sa rozhodne máme na čo tešiť.

Pozri aj: Tvorí ho takmer 70-tisíc olejomalieb. Toto je najlepší európsky animovaný film roka 2017 nominovaný na Oscara, ktorý si môžete ešte stále pozrieť v kinách

independent.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať