SITA/AP

Filipínske súostrovie sa nachádza v tichomorskom ‚ohnivom kruhu‘, kde sú zemetrasenia a sopečné aktivity celkom bežné. Takmer 2000 ľudí zahynulo pri zemetrasení s magnitúdou...

Filipínske súostrovie sa nachádza v tichomorskom ‚ohnivom kruhu‘, kde sú zemetrasenia a sopečné aktivity celkom bežné. Takmer 2000 ľudí zahynulo pri zemetrasení s magnitúdou 7,7 na severofilipínskom ostrove Luzon v roku 1990. Zemetrasenie s odhadovanou magnitúdou 6,0 otriaslo južnou časťou Filipín a zrútilo steny troch domov, pričom zranilo najmenej troch ľudí. Informuje o tom agentúra AP.

Renato Solidum z filipínskeho Inštitútu vulkanológie a seizmológie za epicentrum označil podmorskú hladinu severozápadne od provincie Zamboanga del Norte a dodal, že zemetrasenie nebolo dostatočne silné na to, aby spôsobilo vlnu tsunami.

SITA/AP
SITA/AP

Filipínske súostrovie sa nachádza v tichomorskom „ohnivom kruhu“, kde sú zemetrasenia a sopečné aktivity celkom bežné. Takmer 2000 ľudí zahynulo pri zemetrasení s magnitúdou 7,7 na severofilipínskom ostrove Luzon v roku 1990.

Príbehy
0
Komentovať (0)