Hlavná hviezda festivalu je stále opradená tajomstvom, poznáme však ďalších dvanásť hudobných mien, ktoré 23. a 24. augusta uvidíme v Bratislave. Organizátori sľubujú, že na svoje si príde každý.
správy od nás budete mať ako prví.
Chase (Saul Milton) & Status (Will Kennard) a MC Rage (Patrick Williams) sú hviezdy svetového formátu. Stálice londýnskeho drum´n´bassu sú doma na undergroundovej scéne, aj na veľkých svetových festivalových pódiách. Koncom minulého roka vydali album RTRN II JUNGLE, ktorý nahrávali na Jamajke spolu s tamojšími umelcami. V auguste ho prídu predstaviť aj na festival Uprising.
Nenechajte si ujsť roots reggae legendu, ktorou nie je nikto iný ako Horace Andy. Od sedemdesiatych rokov minulého storočia patrí k najstálejším spevákom a skladateľom jamajskej, ale aj celosvetovej reggae, rock steady a dancehall scény. Hudobný svet ho pozná aj vďaka jeho špecifickému hlasu, ktorý sa od roku 1990 spája s kapelou Massive Attack.
Po minuloročnom klubovom vystúpení kapely Naturally 7 prichádza jedna z najznámejších a cappella skupín na svete aj na uprisingové pódium. Za americkou hudobnou senzáciou sa ukrýva sedem umelcov, ktorí spievajú, rapujú a vlastným telom, hlasom a ústami dokážu dokonale napodobniť zvuk najrôznejších hudobných nástrojov.
Z Anglicka na Uprising zavíta dcéra bubeníka punkovej kapely Sex Pistols charizmatická speváčka Hollie Cook. Tešiť sa môžeme na originálny ON-U Sound, ktorý privezie anglický hudobník a dub legenda Adrian Sherwood a so svojou show dorazí aj brooklynské hip-hopové duo Smif N Wessun, ktoré bude sprevádzať živá kapela Champion Sound.
Druhú dvanástku zverejnených mien uzatvárajú jamajský hudobník a reggae veterán Linval Thompson, jeho krajan a kolega Trinity, obaja za doprovodu francúzskych Irie Ites Sound, ďalej japonský Part2style Sound a český spevák MessenJah s kapelou HomeBwoyRasta. Domácu scénu zastúpi Opak – člen dnes už legendárneho zoskupenia A.M.O., s ktorou poslednýkrát vystupoval práve na Uprisingu. Len pred pár dňami mu po desiatich rokoch vyšiel nový album s názvom Produkcie.
Nezabudnite, že výhodnejšie vstupenky v cene 45 € sú v predaji do len 26.3. Potom sa cena lístkov zvýši na 50 €. V predaji sú aj VIP lístky s množstvom výhod. Oba druhy lístkov zoženiete na www.uprising.sk alebo v sieti Ticketportal.
TS Kulturise (Sveťo Moravčík)
Baba Vanga je Nostradamus z Balkánu: Negramotná žena oslepla pri búrke a mala dostať dar. Pravda je inde
Pobláznila celé Slovensko, donedávna o nej nikto nevedel: Kto je atlétka Anna Švrček, ktorá sa stala virálnou?
Bola som v Afganistane: Musela som dodržiavať pravidlá. Ženy nesmú pracovať, diktujú im, ako sa obliekať
Japonci sa nevzdali, dostali druhú atómovú bombu. Nagasaki spálila ešte silnejšia explózia než Hirošimu
Vykúpenie z väznice Shawshank bol prepadák: Herec sa musel popasovať s výkalmi, režisér odmietol 2,5 milióna
Nikol sa presťahovala do Egypta: Ramadán som si upravila a držala pôst 14 dní. Miestnym sa páči tajomno žien
Z hlavy zločinca stúpal dym, v sále smrdelo zhorené mäso. Prvá poprava elektrickým kreslom nevyšla na prvýkrát
Navštívili sme najlepšie klimatické kúpele na Slovensku. Hrdzavý areál zastal v 90. rokoch, no príroda očarí












Nahlásiť chybu v článku