Foto: Jaroslav Novák, interez.sk

Na Uprisingu zaspieva ďalšia silná ženská interpretka.

Okrem headlinerky Ms. Lauryn Hill, sa môžeme tešiť aj na ďalšiu veľkú hviezdu. Plejádu ženských umelkýň doplní nigérijská speváčka, textárka a herečka s mocným africkým hlasom – Nneka.

Už o necelé dva mesiace sa na bratislavských Zlatých pieskoch otvoria brány festivalu Uprising, na ktorom uvidíme množstvo hviezd svetového, ale aj domáceho formátu.

Posledným, ale zato jedným z najväčších mien, ktoré organizátori festivalu práve ohlásili, je Nneka. Nigérijská speváčka sa vo svojej hudobnej kariére vydáva po stopách legendárnych umelcov, ako sú Fela Kuti a Bob Marley. Jej texty, ktoré spracovala na posledných troch albumoch, reflektujú na problémy každodenného života, zlomené srdcia, ale aj materinskú lásku či hľadania spravodlivosti voči ponižovaniu a útlaku.

UPRISING 2019 – NNEKA

Dvanásty ročník ovládnu ženy! Okrem headlinerky Ms. Lauryn Hill, sa môžeme tešiť aj na ďalšiu veľkú hviezdu. Plejádu ženských umelkýň doplní nigérijská speváčka, textárka a herečka s mocným africkým hlasom – Nneka 😍⚠️Najlacnejšie permanentky kúpite do 3. júla v sieti Ticketportal a v Re:freshi na Ventúrskej v Bratislave. VIP lístky sú už takmer vypredané!►tickets: https://www.uprising.sk/tickets/►tickets+merch: http://bit.ly/uprising-shop►event: Uprising Festival 2019

Gepostet von Uprising Festival am Donnerstag, 27. Juni 2019

Aj medzi ďalšími hviezdami Uprisingu dominujú silné ženské mená. Ikona svetovej pop music Ms. Lauryn Hill, anglická reggae speváčka Hollie Cook – dcéra bubeníka Sex Pistols a speváčky skupiny Culture Club alebo stúpajúca dancehall star Alicaì Harley. Ženské hviezdy doplnia ich mužskí kolegovia. Spomeňme stálice londýnskeho drum’n’bassu Chase & Status spoločne s ich dvorným MC Rage, jamajského dancehall  velikána a šoumena Elephant Man-a, marleyovský rod zastúpi Jo Mersa Marley, dorazí Slovákmi milovaná francúzska partia hudobníkov Dub Inc, či prvotriedny jamajský spevák a skladateľ Horace Andy, známy svojim charakteristickým hlasom a spoluprácami s Massive Attack, alebo aj reggae legenda Eek A Mouse a mnohí ďalší.

Na bohatú hudobnú nádielku sa môžeme tešiť v rámci domácej scény. Na hlavnom pódiu sa v exkluzívnej show spoja dve ikony slovenského ska a reggae: PolemicMedial Banana. Prinesú svoje najväčšie songy a úplne nový spoločný letný hit. Pri tejto príležitosti oslávia obe kapely svoje okrúhle jubileum – Polemic neuveriteľných 30 a Medial Banana úžasných 10 rokov na scéne. Česko-slovenská Freestyle Reggae Session spojí okrem iného aj osem ostrieľaných domácich mcs ako Mic-key Dreadalist, Cocoman, Pokyman, KattyGyal Kenta, Yanman, ale aj novšie mená na scéne. Svoj debutový album První a posel dní príde na Zlaté piesky predstaviť  budějovický rastaman Colectiv a predstaví sa aj bratislavská formácia Konekshan. Viac informácií o všetkých domácich i zahraničných umelcoch nájdete na stránkach Uprising.sk.

Pozor, posledné zdražovanie

Do pozornosti dávame aj fakt, že najvýhodnejšie lístky si môžete kúpiť len do 3. júla.  Od 4. júla budú stáť o päť eur viac. Poponáhľajte sa preto s ich kúpou, pretože vyše polovica permanentiek je fuč a VIP lístky sú takmer vypredané. Tešíme sa na vás dvanástom ročníku festivalu Uprising!

TS festivalu Uprising (Sveťo Moravčík)

Najnovšie články